Anna Seniuk. Książka dla wnuków powstała przez upór i konsekwencję

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 13:00
- Od dawna niektóre wydawnictwa ścigały mnie o napisanie książki - przyznaje Anna Seniuk, aktorka. - Ja uważałam, że nie ma powodu. A jak już znalazłam powód to powstała ta książka - dodaje.
Audio
  • Anna Seniuk i jej córka Magdalena Małecką-Wippich opowiadaja o swojej wspólnej książce "Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem" (Stacja Kultura/Czwórka)
Anna Seniuk i Magdalena Małecka-Wippich
Anna Seniuk i Magdalena Małecka-WippichFoto: TVP/PAP/Jan Bogacz

- "Anna Seniuk. Nietypowa Baba jestem" powstała z myślą o moich wnukach. Ja już nie mam kogo zapytać o moich dziadków czy pradziadków. Nie chcę, by moje wnuki tez kiedyś stanęły przed taką przeszkodą - zdradza aktorka. - Nie wyobrażałam sobie takiej, intymnej rozmowy z kimś obcym, jakimś dziennikarze, dlatego wybrałam do tego córkę.

Jak się okazuje Magdalena Małecka-Wippich wzbraniała się przed spisywaniem książki o swej mamie. Gdy wreszcie się zgodziła, to Anna Seniuk "zaczęła uciekać". - Okazało się, że Magda za dużo o mnie wie, za dużo pyta - przyznaje. 

Autorki wspólnie przyznają, że nie jest to książka miła i uładzona, ale z drugiej strony zdradzają, że nie ma w niej nic skandalizującego, to zwykłe historie. Z tej opowieści można dowiedzieć się, czego nie robić z chorym misiem, kiedy Anna Seniuk bywa oschła i czy córce można powiedzieć wszystko.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Anna Seniuk i Magdalena Małecka-Wippich

Data emisji: 26.12.2016

Godzina emisji: 11.10

pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świąteczne wydanie "Off Control". Muzycznie i nastrojowo

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 10:00
Tym razem w "Off Control" - audycji do słuchania przy zgaszonym świetle wybrzmiała muzyka, która idealnie sprawdza się przy ubieraniu choinki czy pieczeniu pierników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kayah na święta. Jazzowy sznyt i tradycja

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 13:25
"Gdy pada śnieg" to nowy, pierwszy po trzyletniej przerwie, krążek wokalistki z tradycyjnymi kolędami w oryginalnych aranżach oraz z całkiem nowymi kawałkami na święta. W Czwórce o tym wyjątkowym albumie, który pojawił się już na początku listopada Kayah rozmawiała z Damianem Sikorskim.
rozwiń zwiń