Xanadu. Galeria wielkich możliwości

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 14:00
Galeria Xanadu to nowe miejsce na kulturalnej mapie Polski. - Mamy do dyspozycji 300 metrów kwadratowych, które zamierzamy wypełnić sztuką artystów młodego i średniego pokolenia. W pierwszej kolejności postanowiliśmy postawić na kobiety - mówi Agnieszka Gniotek.
Audio
  • Galeria Xanadu - co oferuje nowa przestrzeń wystawiennicza w Warszawie? (Stacja Kultura/Czwórka)
Jak funkcjonują galerie młodej polskiej sztuki i czy obrazy twórców młodego pokolenia to dobra inwestycja kapitału? (zdj. ilustracyjne)
Jak funkcjonują galerie młodej polskiej sztuki i czy obrazy twórców młodego pokolenia to dobra inwestycja kapitału? (zdj. ilustracyjne) Foto: Pixabay/Pexels/dom. publiczna

Agnieszka Gniotek Xanadu będzie łączyło funkcję galerii i domu aukcyjnego. To według mnie najskuteczniejszy obecnie model działania. Żeby łączyć ambitne projekty z mądrym finansowaniem. A najważniejsze jest to, że młoda polska sztuka wcale nie jest droga

Do 2 lutego w Galerii Xanadu oglądać trzy wystawy indywidualne: Uli Niemirskiej, Izy Staręgi i Agaty Rościechy. - To, co łączy te ekspozycje to długoterminowa relacja z artystkami. Kiedy długo partneruje się ich twórczości, jest się świadkiem emocjonalnego rozwoju, to wszystko wychodzi na dobre i artyście, i odwiedzającemu wystawę - wyjaśnia Gniotek.   

Gość audycji zdradza, z którą artystką postanowila "pójść na hazard" i która autorka najbardziej ją zaskoczyła. Opowiada także o planach Xanadu na rok 2017 i tłumaczy, jak inwestować w młodą sztukę, żeby na tym zarobić.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Agnieszka Gniotek (Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny)

Data emisji: 25.01.2017

Godzina emisji: 10.16

kul/kd

Czytaj także

Dzika przyroda na zdjęciach? "Przyciąga dziki tłum"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 12:50
Bielska BWA jako pierwsza w Polsce pokazuje zdjęcia nagrodzone w prestiżowym konkursie "Fotografia Dzikiej Przyrody 2016" przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. - To najważniejsze wyróżnienie w tej branży - przekonuje Agata Smalcerz, dyrektor galerii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moda i miłość w filmie" - wyjątkowa wystawa Agnieszki Mazur

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 13:44
"Moda i miłość w filmie" to tytuł wystawy ilustracji Agnieszki Mazur w "Do widzenia do jutra" na Saskiej Kępie w Warszawie. - Pomysł był taki, by była to wystawa po prostu grafiki, ale jedną z inspiracji był film "Do widzenia do jutra", nasycony symboliką, pełen mody. Filmy kształtują naszą wyobraźnię - mówiła artystka w Czwórce.
rozwiń zwiń