X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Każdy aktor ma szansę zaistnieć jak Jack Nicholson"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 15:10
- Nawet w krótkim epizodzie można znacząco zaistnieć. Tak, jak Jack Nicholson w filmie "Easy Rider" - przekonuje Krzysztof Lang, reżyser spektaklu dyplomowego studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Audio
  • O przepisie na na dobre przedstawienie dyplomowe i karierę w stylu Jacka Nicholsona opowiada reżyser i scenarzysta Krzysztof Lang (Stacja Kultura/Czwórka)
Sześć lat po premierze Swobodnego jeźdźca czyli Easy Ridera Jack Nicholson wystąpił w Locie nad kukułczym gniazdem i otrzymał pierwszego w życiu Oscara
Sześć lat po premierze "Swobodnego jeźdźca" czyli "Easy Ridera" Jack Nicholson wystąpił w "Locie nad kukułczym gniazdem" i otrzymał pierwszego w życiu OscaraFoto: PAP/Photoshot/HA

Krzysztof Lang Spektakl dyplomowy może być najważniejszym doświadczeniem w życiu młodego aktora, ale raczej nim nie bywa. Szkopuł polega na tym, by dostać taką rolę, w której może objawić się talent

Gość Czwórki wspomina swoją rozmowę z Bobem Rafelsonem, producentem "Easy Ridera". - Nicholson był na ekranie zaledwie przez 10 minut, a to właśnie jego rolę pamięta się najlepiej. Nikomu nie znany wcześniej aktor z filmów klasy "B" wystartował jak rakieta - opowiada Lang i zaznacza, że to właśnie chce przekazać studentom, z którymi przygotowuje spektakl dyplomowy "Pułkownik Ptak". - Staram się podpowiadać i otwierać aktorów w taki sposób, żeby przede wszystkim odważali się być sobą. Bo człowiek często chowa się za rolę, a chodzi o to, by rolę wypełnic własną osobowością - dodaje rozmówca Kasi Dydo.

Krzysztof Lang tłumaczy też, dlaczego "Pułkownik Ptak" jest idealnym przedstawieniem dyplomowymi na czym polega pauperyzacja pojęcia "gwiazda". Zdradza też, jaki gatunek telewizyjny należy sobie odpuścić, jesli nie chce się zmarnować aktorskiej kariery.


Krzysztof Lang w Czwórkowym studiu Krzysztof Lang w Czwórkowym studiu

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Krzysztof Lang (reżyser i scenarzysta)

Data emisji: 16.03.2017

Godzina emisji: 11.15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magnus von Horn: ciekawią mnie ekstremalne sytuacje

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 14:01
- A także to, jak ludzie w takich krańcowych momentach odnajdują się - mówił reżyser w rozmowie z Kają Zemłą przy okazji spotkania poświęconego jego twórczości w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.
rozwiń zwiń