Piano Day. Święto muzyki i łamanie konwenansów

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 15:20
Ideę Piano Day stworzył mieszkający w Berlinie muzyk i multiinstrumentalista Nils Frahm, a obecnie dzień ten obchodzony jest w prawie 50 miastach na całym świecie. - Nils Frahm to artysta wyjątkowy. Działa na wielu frontach i gra na licznych instrumentach - mowił Nikodem Rozbicki, aktor i organizator Piano Day w warszawskim klubie Miłość.  
Audio
  • Rozmowa z Nikodemem Rozbickim i Ralphem Kamińskim o Piano Day, międzynarodowym święcie fortepianu (Stacja Kultura/Czwórka)
W 2017 roku Piano Day będzie ma też polską edycję (zdjęcie ilustracyjne)
W 2017 roku Piano Day będzie ma też polską edycję (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Rawpixel.com/Shutterstock.com

Oprócz Warszawy, w Polsce Piano Day odbędzie się także w Krakowie i Poznaniu. - Inicjatywa istnieje już od dwóch lat i w tym roku wychodzi poza jej macierzyste miasta, czyli Londyn i Berlin - opowiadał Nikodem Rozbicki. - Wyjściem do Piano Day jest fortepian i jego brzmienie. Wszystko będzie tworzone wokół tego, a sam instrument traktujemy nowocześnie - dodał wokalista, autor tekstów oraz kompozytor Ralph Kamiński.

Ralph Kamiński Fortepian to jest dla mnie instrument najważniejszy. Dla mnie dobra kompozycja musi działać z samym fortepianem. Ja z tego instrumentu wychodzę

W Czwórce zaproszeni goście zdradzali też, kogo na warszawskiej edycji Piano Day w klubie Miłość będzie można usłyszeć - a będą to między innymi: Janusz Olejniczak, Włodek Pawlik, Sławek Jaskułke oraz Hania Rani i Dobrawa Czocher. A jakie kompozycje Ralpha Kamińskiego usłyszymy z okazji Piano Day oraz jaką formę będzie miał koncert w klubie Miłość - tego dowiecie się słuchając nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

GościeNikodem Rozbicki (aktor) i Ralph Kamiński (wokalista, autor tekstów i kompozytor)

Data emisji: 23.03.2017

Godzina emisji: 11.07

jsz/kd

Czytaj także

Piotr Zioła: to był najlepszy rok w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 14:00
- Mam jednak nadzieję, że każdy następny rok będzie równie owocny, a może nawet bardziej. Nie zamierzam poprzestać na jednej płycie, mam też mnóstwo planów koncertowych - podsumowywał w rozmowie z Czwórką Piotr Zioła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

#NightLiveSesssion - pierwsza odsłona z Create

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 10:30
Pierwszym zespołem, który w akustycznych i radiowych warunkach zmierzył się z dźwiękami przy zgaszonym świetle, była grupa Create - zagrali kilka swoich utworów i jeden cover.
rozwiń zwiń