"Song to song", "The Circle" - na co iść do kina?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 14:56
"Jutro będziemy sczęśliwi", "Song to song" czy "The Circle" - krytyk filmowy łukasz Muszyński oceniał w Czwórce - jak co tydzień - premiery filmowe tego weekendu. Na który z tych filmów warto iść do kina, a który otrzymał najniższe noty?
Audio
  • O filmach "Song to song", "Jutro będziemy szczęśliwi" i "The Circle", czyli "Krąg" opowiada Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ StockLite

„Song to song” to obraz w reżyserii Terence’a Malicka. - W latach 70 Malick nakręcił dwa filmy, po których zniknął na 20 lat, by potem powrócić z "Cienką czerwoną linią", a po niej pojawiło się "Drzewo życia". Jego filmy można nazwać "medytacją", "poezją filmową". Dialogi są tam na granicy modlitwy, a bohaterowie najczęściej patrzą w dal - opowiadał Łukasz Muszyński. Jak podkreślał "Song to song" to kino hermetyczne, w którym… brakuje niektórych gwiazd. - Mieli w nim wystąpić Bennicio del Toro, czy Florence Welch, których role wycięto. Pozostali jednak Ryan Gosling czy Natalie Portman - opowiadał Muszyński. Jak przyznał to "świetny film na randkę". - Historia młodej dziewczyny, która chce zrobić karierę w showbiznesie, ale by to osiągnąć musi godzić się na kompromisy. Szuka siebie, nie wie, kim chciałaby być i na czym miałby polegać jej bunt - mówił gość Czwórki. A dlaczego praca nad filmem sprowadziła się ostatecznie do "40 dni improwizacji" i dlaczego jego mocnym punktem jest sfera wizualna? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

W programie mówiliśmy także o filmie "Jutro będziemy szczęśliwi", którego bohater samotnie wychowuje podrzucone mu dziecko. Łukasz Muszyński opowiadał także o obrazie "The Circle", czyli "Krąg" z Emmą Watson i Tomem Hanksem.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 19.05.2017

Godzina emisji: 11.14

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiery filmowe: "Ukryte działania", "Pokot", "xXx: Reaktywacja"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 14:50
W ten weekend mamy szansę przekonać się, co jurorzy na Berlinale zobaczyli w najnowszym filmie Agnieszki Holland i kto tak naprawdę stoi za wysłaniem człowieka w kosmos...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Szybcy i wściekli 8", "Klient", "Dzieciak rządzi"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 16:30
Aż 13 nowych filmów wchodzi w wekend na ekrany kin. W tym m.in. kolejna odsłona "Szybkich i wściekłych" oraz najnowszy obraz twórcy "Rozstania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Długi weekend w kinie. "Wybawienie" i "Uciekaj!"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 13:40
Polscy dystrybutorzy chyba nie przypuszczali, że długi majowy weekend przywita nas ulewnymi deszczami i do kin wprowadzają tylko dwa premierowe tytuły. Czy to znaczy, że nie mamy po co wychodzić z domu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Obcy: Przymierze", "Gwiazdy", "Piękny drań"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 15:30
- Wraz z majem w kinach pojawiły się filmy, na które naprawdę warto się wybrać - przekonuje Łukasz Muszyński i ocenia premiery nadchodzącego weekendu.
rozwiń zwiń