Premiery filmowe: "Ukryte działania", "Pokot", "xXx: Reaktywacja"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 14:50
W ten weekend mamy szansę przekonać się, co jurorzy na Berlinale zobaczyli w najnowszym filmie Agnieszki Holland i kto tak naprawdę stoi za wysłaniem człowieka w kosmos...
Audio
  • Krytyk filmowy Łukasz Muszyński ocenia kinowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Wokalistka i aktorka Janelle Monae oraz aktorka Taraji P. Henson ze statuetkami Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych. Film Ukryte działania otrzymał nagrodę w kategorii Najlepszy filmowy zespół aktorski
Wokalistka i aktorka Janelle Monae oraz aktorka Taraji P. Henson ze statuetkami Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych. Film "Ukryte działania" otrzymał nagrodę w kategorii "Najlepszy filmowy zespół aktorski" Foto: PAP/EPA/PAUL BUCK

"Ukryte działania" to opowieść o trzech Afroamerykankach, które pracują dla NASA i pomagają przy pierwszym na świecie wysłaniu człowieka w kosmos. Obraz otrzymał trzy nominacje do Oscara - dla najlepszego filmu, scenariusza i aktorki drugoplanowej. - Obsada faktycznie robi wrażenie. Mamy tutaj najlepsze afroamerykańskie aktorki - Taraję P. Henson, Octavię Spencer i moją ulubioną wokalistkę, która od czasu do czasu flirtuje z Hollywood - Janelle Monáe. Prowadzi je specjalista "feel good movie" czyli reżyser Theodore Melfie - opowiada gość Czwórki.

Zobacz zwiastun

"Pokot" Agnieszki Holland premierę światową miał na festiwalu w Berlinie. Tam też otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia - nagrodę przyznawaną filmom wyznaczającym nowe perspektywy w sztuce filmowej. - W przypadku tego obrazu moim zdaniem chodzi zapewne o synkretyzm rodzajowy. "Pokot" to swoisty kolaż gatunków, który mógł spodobać się jurorom obradującym pod okiem Paula Verhoevena - twierdzi Łukasz Muszyński.

Zobacz zwiastun

W audycji mówimy także o filmie dla widzów, którym nie przeszkadza w kinie brak logiki ani bohaterowie, którzy jeżdżą nartami po trawie. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 24.02.2017

Godzina emisji: 11.08

kul/jsz

Czytaj także

Premiery filmowe: "Pasażerowie", "Szczęście świata", "Siedem minut po północy"

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 13:30
- Dla Hollywood końcówka roku to czas, kiedy do kin musi wejść co najmniej jedna familijna animacja i jeden film, którego akcja dzieje się w kosmosie - mówi Łukasz Muszyński i ocenia świąteczne premiery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Lego Batman", "John Wick 2", "Ciemniejsza strona Greya"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 14:10
Co połączyło fanów klocków "Lego" i Batmana? Czy "Ciemniejsza strona Greya" to dobry film na randkę"? I dlaczego Keanu Reeves nie starzeje się? O tym m.in. opowiada Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń