Dawna Hiszpania w Warszawie. Gdzie ją znaleźć?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 16:00
Trudne do rozpoznania ujęcia z tłumnie dziś odwiedzanych przez turystów rejonów Madrytu, Malagi i Grenady, tajemnicze mury zespołu warownego w Alhambrze, Stare Miasto w Sewilli, a także sceny z życia codziennego mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego - to wszystko znajdziemy na wystawie w Fotoplastikonie Warszawskim.
Audio
  • Dawna Hiszpania - jak wyglądała, zanim zaczęliśmy jeździć tam na wakacje? (Stacja Kultura/Czwórka)
W te wakacje nie trzeba wyjeżdżać do Hiszpanii, żeby przekonać się, jak wygląda w niej życie. Wystarczy wybrać się do... Warszawy (zdj. ilustracyjne)
W te wakacje nie trzeba wyjeżdżać do Hiszpanii, żeby przekonać się, jak wygląda w niej życie. Wystarczy wybrać się do... Warszawy (zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/Corrado Baratta
Czytaj także
ryszard horowitz 1200.jpg
Ryszard Horowitz: nigdy nie fotografuję swoich snów

"¡Viva España! Hiszpania na fotografiach z początku XX stulecia" to okazja, żeby obejrzeć unikalne szklane stereopary z początku XX wieku, przedstawiające Hiszpanię w obiektywie mistrzów fotografii stereoskopowej, pracujących dla "Kaiserpanoramy" - jednej z największych wytwórni zdjęć trójwymiarowych. - To wyjątkowo piękna kolekcja. Wzbudza nostalgię. A najlepszą dla niej rekomendacją niech będzie zachwyt ambasadora Hiszpanii, który zaczczycił nas obecnością na wernisażu - opowiada Justyna Rutkowska z Fotoplastikonu Warszawskiego.    

O historiach, które kryją się za kadrami i skomplikowanych losach samej kolekcji dowiesz się więcej z nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Justyna Rutkowska (Fotoplastikon Warszawski)

Data emisji: 21.06.2017

Godzina emisji: 11.15

kul/jsz

Czytaj także

Marian Schmidt: żeby być dobrym fotografem, trzeba mieć szczęście

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 15:00
W trakcie swoich podróży po Polsce w latach 70. Marian Schmidt zrobił zdjęcia, dzięki którym dostał się do prestiżowych agencji fotograficznych w Nowym Jorku i w Paryżu. - Miałem szczęście, że znalazłem dobre motywy - wspomina artysta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

FotoFestiwal. "Fikcja, która komentuje rzeczywistość"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 16:20
Nowe rzeczywistości, niby-biografie, dziwaczne, nieprawdopodobne światy. W tym roku FotoFestiwal zaprosił artystów, którzy używają fikcji do komentowania tego co tu i teraz.
rozwiń zwiń