Wojtek Mazolewski w trasie: dbam o przyjemności

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 12:10
- Letnie trasy koncertowe kojarzą mi się z przyjemnościami. Spontaniczna kąpiel w morzu, kopanie piłki, czytanie książek. Ruch i dużo radości - opowiada Wojtek Mazolewski, lider zespołów Pink Freud, Bassisters Orchestra i Wojtek Mazolewski Quintet.
Audio
  • Wojtek Mazolewski o trasach koncertowych, ulubionych książkach i najlepszym sporcie dla muzyków (Stacja Kultura/Czwórka)
Wojtek Mazolewski i Damian Sikorski
Wojtek Mazolewski i Damian Sikorski Foto: Czwórka

Wojtek Mazolewski W busie mamy też DVD i możemy oglądać filmy czy koncerty. Dzięki temu wszyscy razem wchodzimy w jeden świat

Muzyk przyznaje, że lato to najlepszy czas do koncertowania. - Zazwyczaj trasa to ciężka harówa, w której nie ma miejsca na sentymenty. Ale w wakacje można na przykład zarządzić krótką przerwę nad jeziorem i wskoczyć do wody. Co jest bardzo często zbawienne - opowiada.

Dlatego artysta cieszy się, kiedy występuje albo nagrywa płyty w miejscach położonych niedaleko zbiorników wodnych. - Ważna jest także oprawa dźwiękowa naszych podróży. Jako że jesteśmy muzycznymi freakami w busie, którym jeździmy na koncerty, cały czas zmienia się playlista. Dzięki temu w krótkim czasie mamy szansę poznać dużo nowości - mówi.

Wojtek Mazolewski zdradza także, w jaki sposób - wraz z zespołem - uczcił nagranie płyty "Polka" i tłumaczy, gdzie szuka informacji na temat kolegów z branży.  


Czytaj także
sikorski holak 1200.jpg
Holak w trasie: jestem jak piłkarski trener

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 3.08.2017

Godzina emisji: 11.13

kul/czaj

Czytaj także

Paula i Karol. Manifest trzydziestoparolatków

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 13:00
- W dzisiejszym świecie zmiany zachodzą tak szybko i są tak trudne, że nie za bardzo potrafimy na to zareagować artystycznie. Dotyczy to także naszej działalności jako Pauli i Karola - mówi Karol Strzemieczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Rojek: w tym roku przyświeca nam hasło "Wszyscy"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 15:20
- Prezentujemy muzykę alternatywną w ujęciu wielogatunkowym. Każdy fan powinien znaleźć tu coś dla siebie - mówi Artur Rojek, dyrektor artystyczny OFF Festivalu.
rozwiń zwiń