Premiery filmowe: "Babskie wakacje", "Piękne dni" i nowy Luc Besson

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 13:10
W pierwszy sierpniowy weekend na ekrany kin wejdą m.in. najdroższy film wyprodukowany poza granicami Stanów Zjednoczonych, najnowsza komedia z Amy Schumer oraz kolejny eksperyment Wima Wendersa.
Audio
  • Krytyk filmowy Dawid Muszyński ocenia kinowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Amy Schumer jest pomysłodawczynią, współproducentką, współscenarzystką oraz główną gwiazdą komediowego serialu skeczowego Inside Amy Schumer. Coraz chętniej pojawia się także na dużym ekranie oraz na czerwonym dywanie
Amy Schumer jest pomysłodawczynią, współproducentką, współscenarzystką oraz główną gwiazdą komediowego serialu skeczowego "Inside Amy Schumer". Coraz chętniej pojawia się także na dużym ekranie oraz na czerwonym dywanieFoto: PAP/EPA/JASON SZENES

Jedna z najpopularniejszych amerykańskich stand-uperek dwa lata temu rozbawiła widzów jako "Wykolejona", tym razem próbuje to zrobić w "Babskich wakacjach". Bohaterka Amy Schumer, także Amy, razem ze swoją matką wyjeżdża na wycieczkę do Ekwadoru. Na miejscu kobiety zostają porwane i wywiezione do dżungli. - Dużo tu schematów i stereotypów. I zaskoczenie, że w tym filmie zdecydowała się wziąć udział Goldie Hawn - mówi krytyk Dawid Muszyński.

Zobacz zwiastun

Po świetnie przyjętej, zrealizowanej w 3D "Pinie", Wim Wenders znów sięgnął po tę technikę. - "Piękne dni" to zapis rozmowy kobiety i mężczyzny. Tematem ich dyskusji, jest to, czym ostatnio żyje kino - nostalgia za przeszłością. Pytanie tylko, czy o tęsknocie za tym, co było, trzeba koniecznie opowiadać przy użyciu nowoczesnej technologii... - podsumowuje Muszyński.

Zobacz zwiastun

Gość audycji ocenia także najnowszy film Luca Bessona "Valerian i Miasto Tysiąca Planet". Tą produkcją francuski reżyser spełnia swoje dziecięce marzenie, ale czy zachwyca? Zapraszamy do wysłuchania nagrania z audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Dawid Muszyński (krytyk filmowy, portal "Na ekranie.pl")

Data emisji: 4.08.2017

Godzina emisji: 11.13

kul/kd

Czytaj także

Kedi. Film o najważniejszych mieszkańcach Stambułu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 12:40
Takiego Stambułu jeszcze nie znaliśmy. "Kedi - sekretne życie kotów" to turecki dokument, w którym na tureckie miasto patrzymy okiem mieszkających tam czworonogów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Atomic Blonde", "Kedi", "Wojna o planetę małp"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 13:50
Charlize Theron po raz kolejny zmiażdżyła klub męskich superbohaterów - tak twierdzi część krytyków. Czy zdaniem Łukasza Muszyńskiego "Atomic Blonde" zmiażdży też resztę piątkowych premier? 
rozwiń zwiń