Co w kinie? Zaspokajamy apetyt na dobre filmy

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 13:42
Gangsterski "Barry Seal: Król Przemytu" z Tomem Cruisem, przewrotny "Podwójny kochanek" Françoisa Ozona oraz lekka burżuazyjna komedia "Synalek" - który z wymienionych filmów najbardziej przypadł do gustu Czwórkowemu krytykowi Łukaszowi Muszyńskiemu?  
Audio
  • Premiery tygodnia według Łukasza Muszyńskiego (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Podwójny kochanek Franoisa Ozona
Kadr z filmu "Podwójny kochanek" Françoisa OzonaFoto: materiały promocyjne/Gutek Film

Jak przekonuje Łukasz Muszyński, "Barry Seal: Król Przemytu" to film o człowieku, który w życiu robił absolutnie wszystko. - Był jednym z najmłodszych i najzdolniejszych amerykańskich pilotów. Miał epizod w Wietnamie. Szmuglował broń dla przeciwników Fidela Castro, a gdy odebrano mu licencję pilota: narkotyki dla Pablo Escobara - opowiada w Czwórce Łukasz Muszyński. Jak w jego opinii w roli cwaniaka sprawdza się Tom Cruise i co "Barry Seal: Król Przemytu" ma wspólnego z kinem Martina Scorsese?

Zobacz zwiastun

Z kolei "Podwójny kochanek" Françoisa Ozona to film dla wielbicieli kina europejskiego. Punktem wyjścia jest tu uczucie, jakie rodzi się między terapeutą, a jego pacjentką - To przedziwna mieszanka gatunków - mówi Łukasz Muszyński. - Jest tu trochę z Polańskiego, Briana de Palmy i Cronenberga oraz freudowskiej i lacanowskiej psychoanalizy. To naprawdę wybuchowy koktajl - podkreśla filmowy krytyk i tłumaczy, dlaczego ten film jednych może zachwycić, a inni zupełnie go nie kupią.

Zobacz zwiastun

A jak w porównaniu z dwoma poprzednimi filmami wypada francuska komedia "Synalek", opowiadająca historię o rodzinnych relacjach i o tym, jakie "głupie działania podejmujemy w związku z miłością"? Więcej o tym w nagraniu audycji.

Zobacz zwiastun

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 25.08.2017

Godzina emisji: 11.13

jsz

Czytaj także

Weekend w kinie. Filmy o silnych kobietach

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 17:54
"Wonder Woman" i "Sama przeciw wszystkim" to dwie proponowane przez Łukasza Muszyńskiego premiery filmowe, w których główne bohaterki ratują świat przed zagładą i walczą z czarnymi charakterami. Trzecią propozycją Czwórkowego krytyka na ten weekend jest rumuński dramat "Sierranevada".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Bodyguard Zawodowiec", "Królewicz Olch", "Obdarowani"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 15:00
W ten weekend na ekranach kin m.in. najnowsze obrazy Marca Webba i Kuby Czekaja, a także komedia kumpelska z udziałem Ryana Reynoldsa, Samuela L. Jacksona, Gary'ego Oldmana i Salmy Hayek.
rozwiń zwiń