Grzegorz Hyży w trasie. "Nie mam już nieprzespanych nocy"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 15:20
- Pierwsze lata spędzone w trasie, były zwariowane. Prawdziwy rock and roll. Teraz uspokoiłem się. Odpowiedzialnie podchodzę do mojej pracy, z szacunku dla moich fanów - opowiada Grzegorz Hyży
Audio
  • Grzegorz Hyży o życiu w trasie, "Momentach" i nieprzespanych nocach (Stacja Kultura/Czwórka)
Grzegorz Hyży i Damian Sikorski w studiu Czwórki
Grzegorz Hyży i Damian Sikorski w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

Czytaj także
daniel walczak 1200.jpg
Producent muzyczny. "Człowiek, który stawia kropkę"

Druga płyta artysty - "Momenty" - ukazała się w maju. Wkrótce muzyk będzie ją promował na klubowej trasie koncertowej. - Koncerty plenerowe różnią się od tych klubowych. Są inne emocje, inna energia. I publiczność w klubach też jest trochę inna. Nieprzypadkowa - tłumaczy Grzegorz Hyży. - Ludzie kupują bilety i przychodzą, żeby cię posłuchać. Doskonale wiedzą, kto i z czym wystąpi - dodaje.

Artysta przyznaje także, że zarówno dla niego, jak i jego fanów, koncerty są okazją do wielu wzruszeń. O niezapomnianych momentach, przygotowywanych niespodziankach i o tym, co dzieje się na próbach zespołu Grzegorz Hyży opowiada Damianowi Sikorskiemu.   

***

Czytaj także
monika brodka 1200.jpg
"Clashes". Monika Brodka wychodzi z szufladek

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 28.09.2017

Godzina emisji: 10.36

kul/kd

Czytaj także

Sorry Boys: wciąż mamy potrzebę tworzenia muzyki

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 12:38
- Właśnie podczas podróży powstały szkice dwóch numerów na naszą pierwszą płytę. Dziś też między koncertami, w busach, czujemy palącą potrzebę pisania – opowiadali Bela Komoszyńska i Tomasz Dąbrowski z Sorry Boys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Miśkiewicz składa hołd polskiej pianistyce

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 15:00
Dorota Miśkiewicz i kilkunastu wybitnych pianistów znów ruszają w trasę. - Marzyłam, żeby stworzyć magię sprzed roku. Żeby wystąpić w pełnym składzie, u boku m.in. Andrzeja Jagodzińskiego, Leszka Możdżera i Piotra Orzechowskiego - opowiada artystka.
rozwiń zwiń