Tove Jansson to nie tylko Muminki - prace, których jeszcze nie znamy

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 14:16
Tove Jansson, znana jest głównie jako "matka" Muminków, lecz w rzeczywistości była bardzo wszechstronną i utalentowaną artystką: malarką, rysowniczką oraz karykaturzystką. Od 25 października prace artystki będzie można oglądać w Dulwich Picture Gallery w Londynie.
Audio
  • Justyna Czechowska o twórczości Tove Jansson (Stacja kultura/Czwórka)
Tove Jansson
Tove Jansson Foto: PAP/Woody Ochnio

- Swój pierwszy obrazek narysowała w wieku dwóch lat. W wieku ośmiu samodzielnie przygotowywała ilustrowane gazetki w zawierające rozbudowane opowieści. Tove Jansson była rysowniczką, malarką i świetną portrecistką - opowiadała Justyna Czechowska, tłumaczka literatury szwedzkiej i szwedzkojęzycznej, prezeska Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury.

Wystawa jej prac została stworzona pierwotnie przez galerię sztuki Ateneum, z którą współpracowała artystka. Prace zostały zebrane i przedstawione szerokiej publiczności z okazji 100 urodzin artystki w 2014 roku. Co będzie można zobaczyć na wystawie w Dulwich Picture Gallery? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: w nagraniu rozmowy Justyna Czechowska tłumaczka literatury szwedzkiej i szwedzkojęzycznej, prezeska Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury

Data emisji: 20.10.2017

Godzina emisji: 10.06

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także