"Córka Króla Moczarów". Połączenie "Millenium" i "Pokoju"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 13:00
- Autorką tej książki jest współczesna amerykańska pisarka Karen Dionn, która specjalizuje się w thrillerach i ma na swoim koncie powieść "The Killing", według której nakręcono serial "Dochodzenie" - opowiada miłośniczka literatury, Kinga Michalska. 
Audio
  • Kinga Michalska ocenia powieść Karen Dionne "Córka Króla Moczarów" (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock/dom. publiczna/Joe Prachatree

Kinga Michalska Karen Dionn w latach 70. mieszkała wraz z mężem i córeczką w hippisowskiej komunie. Ten okres jej życia stał się jedną z inspiracji dla "Córka Króla Moczarów"

Bohaterką "Córka Króla Moczarów" jest Helena Pelletier. Potrafi polować na zwierzęta i wytropić każdy ślad. Nauczyła się tego od ojca, z którym dorastała w całkowitym odosobnieniu w domku na trzęsawiskach. - Ojciec był dla niej wzorem. Z jednej strony pokazał jej, jak przetrwać w stanie dzikiej, nieskażonej cywilizacją natury. Z drugiej - okazało się, że ją więzi - opowiada ekspertka.

Piętnaście lat po tych wydarzeniach, ojciec Heleny Pelletier ucieka z pilnie strzeżonego więzienia i ukrywa się gdzieś pośród moczarów. Helena ma jedno zadanie: dopaść ojca, zanim on dopadnie ją. - To jest bardzo nietypowy thriller - mówi Kinga Michalska i tłumaczy, na czym polega wyjątkowość tej powieści.


Czytaj także
ucieczka drzwi strach 1200.jpg
"Kartagina" - między kryminałem a literacką panoramą Ameryki

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 21.11.2017

Godzina emisji: 11.40

kul/kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co warto przeczytać? "Ostatni autobus i inne opowiadania"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 12:43
- "Ostatni autobus" to cztery historie bardzo różnych ludzi. Każda z nich jest inna, ale autor jasno kreśli sylwetki swoich bohaterów. Piąta część to sucha notka dotycząca katastrofy autobusu - mówiła o książce, której autorem jest Truman Capote, Kinga Michalska.
rozwiń zwiń