Co warto przeczytać? "Ostatni autobus i inne opowiadania"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 12:43
- "Ostatni autobus" to cztery historie bardzo różnych ludzi. Każda z nich jest inna, ale autor jasno kreśli sylwetki swoich bohaterów. Piąta część to sucha notka dotycząca katastrofy autobusu - mówiła o książce, której autorem jest Truman Capote, Kinga Michalska.
Audio
  • O książce "Ostatni autobus i inne opowiadania" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Don Pablo/Shutterstock.com

Gwinea Afryka mieszkańcy dzieci 1200x660.jpg
"Ubuntu". Między reportażem a powieścią przygodową

- "Opowiadania" to bardzo wczesna twórczość pisarza, który podczas jej tworzenia miał ok 20 lat. Nosi już jednak zalążki jego geniuszu, zwłaszcza w bardzo dokładnym, reporterskim konstruowaniu postaci - opowiadała Kinga Michalska. – Jest także widoczna bardzo duża różnorodność tematyczna: od zbrodni, przez rasizm, niesprawiedliwość społeczną, aż po szlachetność, współczucie i mądrość.

Opowiadania zostały odnalezione w archiwum nowojorskiej biblioteki. Czym jeszcze zaskoczy nas autor "Śniadania u Tiffaniego" i powieści dokumentalnej "Z zimną krwią"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 24.10.2017

Godzina emisji: 11.37

kd/ac

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odnalezione w tłumaczeniu. Praca tłumacza udokumentowana na zdjęciach

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 12:20
Wystawa zdjęć autorstwa Renaty Dąbrowskiej "Zobaczyć tłumacza", przygotowana została z okazji tegorocznej edycji Gdańskich Spotkań Tłumaczy Literatury "Odnalezione w tłumaczeniu". Jak zobaczyć to, co niewidzialne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pazur sprawiedliwości" - historia kryminalna z papugą w tle

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 14:52
Leoni Swann specjalizuje się w kryminałach komediowo-filozoficznych, których bohaterami są zwierzęta. Po książkach "Sprawiedliwość owiec", "Triumf owiec" i "Krocząc w ciemnościach" przyszła kolej na "Pazur sprawiedliwości".
rozwiń zwiń