Koncert Nirvany dla 20 fanów

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 13:41
26 lat po tym, jak Nirvana dała akustyczny koncert dla 20 fanów w pubie w Edynburgu, nareszcie pojawiło się nagranie z tego występu. Koncert odbył się 1 grudnia 1991 roku. 
Kurt Cobain, Krist Novoselic, Dave Grohl z Nirvany
Kurt Cobain, Krist Novoselic, Dave Grohl z NirvanyFoto: PAP/Retna/Ed Sirrs/Retna Pictures

Na scenie wystąpili wówczas Kurt Cobain, który grał na akustycznej gitarze, natomiast Dave Grohl wystąpił w roli basisty. Czemu artyści ukryli się pod pseudonimem Teen Spirit? Jak to się stało, że nagranie z ekskuzywnego koncertu wyciekło dokładnie 26 lat po tym wydarzeniu  dlaczego i fani otrzymali jedynie 10 minut z tego występu? Więcej na temat tajemniczego koncertu w środowej "Stacji Kultura" zdradzi dziennikarz muzyczny Damian Sikorski.

W drugiej części audycji porozmawiamy z Agnieszką Gniotek, właścicielką galerii Xanadu, która opowie o najnowszej wystawie pt. "Architektura malowana. Architektura w hiszpańskim malarstwie XXI wieku". 

***

Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" w środę (13.12) po godz. 10.00 zaprasza Katarzyna Dydo.

Zobacz więcej na temat: Czwórka koncert Nirvana
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

P.A.F.F. i goście - koncert na żywo w audycji Gargamela "Pogłos"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 13:35
W czwartek 7 grudnia w czwórkowym studiu pojawili się P.A.F.F. oraz artyści, którzy wystąpili na jego najnowszym albumie "Fala", m.in. Tede, Duże Pe czy Bosski. Muzycy zagrali koncert w audycji "Pogłos" po godz. 19.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Herbut: naszym zadaniem jest to, żeby wbić was w fotel

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 13:31
- LemON zmienił się i na najnowszej płycie prezentuje zupełnie inną barwę. Trzeba go słuchać siedząc, bo faktycznie wciska w fotel. To album, który ma kolory Led Zeppelin, harmonie wzorowane na muzyce Beatlesów i pazur, który posiadała Republika - mówił Damian Sikorski, dziennikarz muzyczny.
rozwiń zwiń