Fashion Designer Awards: ikony stylu z natury

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 16:40
- Wyznaję zasadę, że nie trzeba wariować z modą, żeby czuć się pięknie. U projektantów szukam autentyczności i wyczucia stylu - mówi Marieta Żukowska, aktorka i jurorka 9. edycji konkursu Fashion Designer Awards.
Audio
  • Fashion Designer Awards - wszystko, co musisz wiedzieć o tegorocznej odsłonie konkursu (Stacja Kultura/Czwórka)
Aktorka Marieta Żukowska (z prawej) i Joanna Pronobis - pomysłodawczyni i organizatorka Fashion Designer Awards
Aktorka Marieta Żukowska (z prawej) i Joanna Pronobis - pomysłodawczyni i organizatorka Fashion Designer AwardsFoto: mat. promocyjne/Fashion Designer Awards

Czytaj także
Jadwiga Grabowska 1200.jpg
Jadwiga Grabowska. Caryca mody, polska Chanel

Celem konkursu Fashion Designer Awards jest rozwój i edukacja młodych talentów, a przedmiotem projektów w tegorocznej edycji ma być moda damska. - Hasło przewodnie brzmi "tribute to nature", czyli hołd dla natury. Moda i natura mają wiele wspólnego ze sobą. Fajnie jeśli uczestnicy konkursu skupią się nie tylko na tworzeniu rzeczy nowych, ale też na twórczym wykorzystaniu tego, co już jest - mówi Tamara Gonzalez Perea, czyli "Macademian Girl".

Uczestnicy konkursu mają szansę wygrać m.in. staże w redakcjach mody i pracowniach polskich projektantów oraz praktyki w firmach odzieżowych na całym świecie. - Dostajemy teczki, oglądamy ich zawartość i dyskutujemy. Ale ja patrzę na to z punktu widzenia aktorki, a nie projektanta. Zastanawiam się, czy sama chciałabym się w to ubrać, czy będę dobrze się w tym czuła - opowiada Żukowska.


Czytaj także
grażyna hase 1200 pap.jpg
Grażyna Hase. Od "kozak looku" do ikony mody

W gronie jurorów znalazła się także Agnieszka Maciejak. Projektantka tłumaczy nam, jaką rolę w modzie odgrywa natura i na co będzie zwracać uwagę oceniając nadesłane na konkurs projekty. Wyjaśniamy także, co to jest bionika i w jaki sposób łączy się z branżą modową. 

Patronem medialnym 9. edycji konkursu Fashion Designer Awards jest Czwórka [szczegóły >>>]

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 12.01.2018

Godzina emisji: 11.47

kul/kk

Czytaj także

Tamara Gonzalez Perea. Od "Calineczki" do "Singielki"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 15:50
Na co dzień prowadzi popularnego bloga, występuje jako ekspert w telewizji, a ostatnio zaczęła flirtować z aktorstwem. - Po serialu "Singielka" taka przygoda marzy mi się na dłużej - mówi Tamara Gonzalez Perea, czyli "Macademian Girl".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Targi Rzeczy Ładnych. "Boom na polskie wzornictwo"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 13:30
W pierwszy weekend grudnia w Warszawie odbędą się Targi Rzeczy Ładnych. - Wybór przedmiotów i marek jest autorski. Prezentujemy tylko polskie produkty z młodych manufaktur, które stawiają na rękodzieło - opowiada Ajka Mroczkowska, pomysłodawczyni imprezy.   
rozwiń zwiń