X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fryderyki rozdane! Wśród nagrodzonych ludzie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 14:08
Odbyła się 24. gala Fryderyków. To najbardziej prestiżowe wyróżnienie na polskim rynku muzycznym. - Można utyskiwać, że Fryderyki były kiedyś czymś szczególnym, mam nadzieję, że wciąż dla wielu muzyków znaczą bardzo dużo - mówi Rafał Bryndal, ZAIKS. 
Audio
  • Odbyła się uroczysta gala 24. edycji Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki 2018 - relacja Damiana Sikorskiego (Czwórka/Stacja Kultura)
Piosenkarz Krzysztof Zalewski i piosenkarka Daria Zawiałow podczas gali 24. edycji Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki 2018
Piosenkarz Krzysztof Zalewski i piosenkarka Daria Zawiałow podczas gali 24. edycji Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki 2018Foto: PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

kapela ze wsi warszawa fryderyki 1200.jpg
Fryderyki 2018 m.in. dla naszych dziennikarzy!

Jak co roku gala zgromadziła wybitnych muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy, przedstawicieli branży muzycznej. Wręczono 21 statuetek w 12 kategoriach. Złotym Fryderykiem wyróżniono Andrzeja Dąbrowskiego i Zbigniewa Wodeckiego, w którego imieniu nagrodę odebrała córka.  

- Dla każdego artysty ważna jest aprobata ze strony słuchaczy przede wszystkim, a potem też ze strony kolegów, którzy się znają na muzyce i potrafią wytypować tych, których twórczość jest najbardziej wartościowa - mówi Rafał Bryndal, o znaczeniu nagrody. - To wyjątkowy czas, wyjątkowy moment, by celebrować polską muzykę - dodaje Grzegorz Hyży.

Damianowi Sikorskiemu udało się też porozmawiać z Bovską. - To chyba jedyne takie święto branży muzycznej, wydawniczej. Zastanawiałam się nad własnymi wyborami, było to bardzo emocjonujące, bo miałam prawo głosu, z racji zeszłorocznej nominacji - zdradza artystka. 

Czwórka i Fryderyki!

Po dwie statuetki powędrowały w ręce Darii Zawiałow i Macieja Obary. Utworem roku został "Dobry moment" Korteza, albumem roku pop płyta Natalii Przybysz. Fryderykiem wyróżniono również Kapelę ze Wsi Warszawa, z którą związany jest Czwórkowy dziennikarz Maciej Szajkowski. Kto jeszcze z Czwórkowego zespołu cieszył się ze wczorajszych nagród? Jak wyglądała oprawa muzyczna gali? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo 

Materiał przygotowałDamian Sikorski

Data emisji: 25.04.2018

Godzina emisji: 11.33

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Brodka: szukam różnorodności, czekam aż ktoś mnie zaskoczy

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 17:30
Firestone Headliners of Tomorrow to konkurs dla młodych muzycznych talentów. - Jakość, autentyczność, swoboda w tworzeniu, brak napinki na karierę. To najbardziej doceniam u debiutantów - mówi przewodnicząca konkursowego jury Monika Brodka
rozwiń zwiń