Katarzyna Nosowska: dla mnie pisarka to brzmi zbyt dumnie

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 10:23
- Nie jestem jeszcze przygotowana, żeby rozpatrywać siebie w takich kategoriach jak pisarka - mówi Katarzyna Nosowska.  - Fakt, jest książka. Bardzo przeżywałam ten moment, gdy pojawiła się w moich dłoniach - dodaje. 
Audio
  • Katarzyna Nosowska opowiada o swojej książce i filmikach umieszczanych na instagramie (Stacja Kultura/Czwórka)
Katarzyna Nosowska w Czwórce
Katarzyna Nosowska w CzwórceFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

- Tę publikację, "A żem jej powiedziała..." bardziej traktuję w kategoriach pewnej przygody, zapisków, które są spięte dwoma okładkami. Nie jestem w stanie wykorzystać tego momentu by pomyśleć o sobie per pisarka - przyznaje w Czwórce. 

A warto wiedzieć, że ten projekt zaczął się od Instagrama, na którym Nosowska umieszcza spontanicznie nagrywane filmiki. Przyznaje, że nie ma na nie planu, nie wiąże z nimi większych oczekiwań, ale to właśnie dzięki nim dostała propozycję napisania książki. - A, że ostatnio oszalałam, na stare lata pozwalam sobie na planowanie podróży w miejsca, o których nie myślałam, to powiedziałam "Dobra" - podsumowuje. 

Czytaj także:
zamilska nosowska 1200.jpg
Nosowska u Zamilskiej. Przedpremiera singla w Czwórce!

"A żem jej powiedziała..." to zbiór nieoczywistych, głębokich, błyskotliwych, świetnie napisanych i bawiących do łez historii. - To co jest fantastyczne w życiu to zmiana - mówi gość Kasi Dydo. - Chciałam pokazać, że jesteśmy wszyscy do siebie podobni. I o tym jest ta książka. 

Bez wątpienia matką chrzestną tego sukcesu jest Agata Kulesza, która odsłoniła przed Katarzyną Nosowską smartfonowej aplikacji i do dziś pomaga w nagrywaniu filmików przez wokalistkę. Kto dba o research tematów na instagramowym profilu Nosowskiej? Czemu artystka lubi szerokoustą babę, a nie psa? O tym w rozmowie ze "Stacji Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Katarzyna Nosowska (wokalistka, piosenkarka, poetka, od niedawna instagramerka oraz influencerka, pisarka)

Data emisji: 22.05.2018

Godzina emisji: 10.16

pj/ac

Czytaj także

Hiro Arikawa i japońska opowieść bezdomnego kota

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 14:18
- "Kroniki kota podróżnika" to podróż do wspomnień z dzieciństwa, do przyjaciół, do miejsc, które bohater chce pokazać swemu kotu - mówi Kinga Michalska. - Pojawia się tu też pytanie, kto jest czyim właścicielem - dodaje.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaczytani 2018. Książki dla szpitalnych bibliotek

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 15:23
Ruszyła wielka zbiórka książek w ramach akcji "Zaczytani". Zebrane książki zostaną przekazane do pacjentów 603 szpitali w całej Polsce. W tym roku do akcji przyłączyło się siedem miast: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa i Wrocław.
rozwiń zwiń