X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Studio Eksperymentalne Polskiego Radia na wystawie w Karlsruhe

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 15:00
"Przez dźwiękoszczelną kurtynę. Studio Eksperymentalne Polskiego Radia" to tytuł wystawy poświęconej wyjątkowemu na światową skalę studiu Polskiego Radia, o którym twórcy mówili, że jest "warsztatem twórczej pracy z dźwiękami".  
Audio
  • Na czym polegał fenomen Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia? (Stacja Kultura/Czwórka)
Wernisaż wystawy Through the Soundproof Curtain. The Polish Radio Experimental Studio w ZKM | Center for Art and Media Karlsruhe
Wernisaż wystawy "Through the Soundproof Curtain. The Polish Radio Experimental Studio" w ZKM | Center for Art and Media KarlsruheFoto: © ZKM Zentrum für Kunst und Medien Karlsruhe, Foto Felix Grünschloss

Czytaj także
eugeniusz rudnik studio eksperymentalne PR PAP 1200x660.jpg
Kakofonia decybeli czy śpiew przyszłości?

- Studio Eksperymentalne Polskiego Radia działało od drugiej połowy lat. 50. do lat 90. i był to unikat po tej stronie "żelaznej kurtyny". Jako absolutne novum na dźwiękowej mapie Europy Wschodniej przyciągało znakomitych twórców z Polski i nie tylko - opowiada Łukasz Strusiński.

Wystawa w ZKM | Center for Art and Media Karlsruhe potrwa do 6 stycznia 2019 roku. - Zwyczajowo studio kojarzymy z dźwiękami, natomiast forma wystawy wymaga podejścia do tego tematu dużo bardziej interdyscyplinarnego i wizualnego - wyjaśnia szef zespołu ekspertów Instytutu Adama Mickiewicza. - Na wystawie pokazujemy Studio jako ośrodek eksperymentalny, który wpływał nie tylko na sztukę dźwięku, ale również na teatr czy telewizję - dodaje. 

Czytaj także
shutterstock radio studio 1200x550.jpg
Eksperymenty w radiu. Jak powstała muzyka elektroniczna w Polsce?

Więcej o ekspozycji oraz o tym jak kierownik radiowych hydraulików stał się spiritus movens Studia Eksperymentalnego w Polskim Radiu - w materiale Damiana Sikorskiego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 19.07.2018

Godzina emisji: 10.37

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Wrońska: od komfortu w garderobie wolę ten na scenie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 17:20
- To chyba będą pracowite wakacje, o czym świadczy rozpiska, którą otrzymałam od menadżerki. Wynika z niej, że na Męskim Graniu na chwilę stanę się Kazikiem i bedę też śpiewać piosenki na Jarmarku Dominikańskim - opowiada Barbara Wrońska.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tęskno w trasie: gramy nawet jak zabraknie prądu

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 18:50
- Trasa koncertowa w przypadku zepołu takiego, jak my, który korzysta z instrumentów akustycznych, z kwartetu smyczkowego, to duże wyzwanie, ale okazało się że i na otwartej, festiwalowej przestrzeni nasza muzyka daje radę - śmieje się Hania Raniszewska z zespołu Tęskno.
rozwiń zwiń