Premiery filmowe: "Mamma Mia: Here We Go Again!", "Niepoczytalna", "Moja żyrafa'

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 12:12
Powrót "uroczego kiczu", nowy Steven Soderbergh i opowieść o żyrafie Rafie, która podtrzyma na duchu każdego pierwszoklasistę - Łukasz Muszyński ocenia premiery tego weekendu.
Audio
  • Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
W roli głównej w filmie Niepoczytalna w reż. Stevena Soderbergha występuje Claire Foy
W roli głównej w filmie "Niepoczytalna" w reż. Stevena Soderbergha występuje Claire FoyFoto: mat. prasowe/Imperial CinePix

Po 10 latach przerwy na duży ekran powraca kasowy hit oparty na przebojach Abby. - Pierwsza część "Mamma Mia" spolaryzowała widzów. Byli tacy, którzy film pokochali, byli też ci, którzy szczerze go nie znosili. Film na całym świecie zarobił ponad 600 milionów dolarów, a ponieważ twórcy obrazu nie zdecydowali się na żadną formalną rewolucję więc jest szansa, że "Here We Go Again" też odniesie sukces - mówi krytyk filmowy.

Zobacz zwiastun

W piątek do polskich kin trafia nowy film twórcy oscarowego "Traffica" oraz "Ocean's Eleven". - "Niepoczytalną" Soderbergh zrobił w całości smartfonem i nie jest to tylko ciekawostka, a dowód na to, że telefon może przysłużyć się filmowej narracji. Szkoda, że nie ratuje fabuły... - mówi gość Czwórki.

Zobacz zwiastun

Łukasz Muszyński opowiada także o tym, jak filmowcy radzą sobie z dziecięcymi lękami i zdradza, czy "Moja żyrafa" pomoże opanować strach przed pójściem do szkoły.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 27.07.2018

Godzina emisji: 11.12

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Walerian Borowczyk. "Jak gwiazda pojawiał się i znikał"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 15:00
- Wiedziałem, że mam postać, ale nie miałem pojęcia jaka historia za nią stoi. Po kilku miesiącach żmudnej pracy byłem pewien, że ta opowieść nie zmieści się w formie portretu - opowiada Jakub Mikurda, reżyser filmu "Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "McQueen", "Sicario 2", "Sztuka kłamania"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 15:20
Wśród premier tego weekendu krytyk Łukasz Muszyński wybrał do oceny trzy tytuły: dokument o modowym wizjonerze, drugą część "Sicario" oraz kostiumową komedię romantyczną prosto z Francji. 
rozwiń zwiń