Płyta "Lato z Radiem Festiwal" - usłysz ich jeszcze raz!

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 13:38
Największe muzyczne wydarzenie tego lata już za nami. Na Skwerze Kościuszki w Gdyni przez 11 godzin trwała muzyczna uczta - nie trzeba się wcale z nią żegnać, bo można słuchać płyty "Lato z Radiem Festiwal 2018".
Audio
  • Płyta "Lato z Radiem Festiwal 2018" - materiał Marty Hoppe (Stacja Kultura/Czwórka)
Monika Brodka na Lato z Radiem Festiwal Gdynia 2018
Monika Brodka na Lato z Radiem Festiwal Gdynia 2018Foto: Mateusz Kulik/Czwórka

- Na tej płycie są utwory wszystkich wykonawców, którzy wystąpili na dwóch scenach festiwalu - mówi Piotr Metz, szef muzyczny Lata z Radiem. - Wszyscy zgodzili się dać nam swoje utwory. Przez to jest to bardzo mocna składanka. To coś w rodzaju pocztówki, pamiątki, ale dźwiękowej z tego właśnie koncertu - dodaje. 

Ula Kaczyńska Damian Sikorski 1200.jpg
Czwórka i Lato z Radiem Festiwal Gdynia 2018

Ta płyta to niemal muzyczny zestaw marzeń. Utworom artystów towarzyszy też wyjątkowy bonus track. - Mnie powierzono zrewitalizowanie "Polki Dziadek" - mówi Andrzej Smolik. - Hymnem festiwalu jest ten, zaledwie minutowy, ślad, gdzie można usłyszeć to, co było kiedyś i to, co jest teraz. Realizacja tego utworu nie była łatwa: trzeba się było zmierzyć z pewnym sacrum, napisanym już bardzo dawno temu - dodaje. 

A jak płytę "Lato z Radiem Festiwal 2018" oceniają dziennikarze i muzycy, których piosenki się na niej znalazły? O tym w materiale Marty Hoppe

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 27.08.2018

Godzina emisji: 10.46

pj

Czytaj także

Daria Zawiałow o LzR Festiwal: będzie mocno i rockandrollowo

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 13:05
Już 26 sierpnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędzie się niezwykłe wydarzenie. Lato z Radiem Festiwal zaprasza na dwie niezależne sceny "Idzie nowe" i "Polski Top" promujące najlepszych młodych i tych znanych szerokiej publiczności artystów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podkultura: gramy z serca. W naszej muzyce nie ma matematyki

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 19:04
Za sprawą Podkultury przeniesiemy się w obszary jazzu, funky, popu, muzyki elektronicznej i momentami - mocniejszych brzmień okołorockowych. Z zespołem w plenerowym studiu Czwórki rozmawiał Damian Sikorski.
rozwiń zwiń