Kalina: chcę otoczyć ludzi miłością

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 13:22
- Gdy wychodzę na scenę, myślę o tym, żeby ludziom dać tylko dobre emocje - radość i wybaczenie - mówi Kalina. - Często jest tak, że słuchacze są wzruszeni na moich koncertach - dodaje.
Audio
  • Kalina opowiada o swoich koncertach (Stacja Kultura/Czwórka)
Kalina i Damian Sikorski
Kalina i Damian SikorskiFoto: Adam Świetlicki/Czwórka

Lato koncertowe dla muzyków kończy się z początkiem października, wtedy planują jesienne trasy, odpoczywają, zaczynają prace nad kolejnymi albumami. Kalina jesienny czas wykorzysta na to, by pożyć normalnie, zebrać trochę doświadczeń. 

Kalina 1200.jpg
Kulisy Kultury. Jak KALINA z harfą w trasę koncertową ruszyła?

- W paru miejscach byłam tego lata z "Czystym szumieniem". Dojechałam do Lublina na festiwal "Dźwięki słów". To ciekawe doświadczenie, słuchacz skupiony na słowie - wspomina artystka. - Grałam też w Chałupach, przed publicznością kitesurferów w klapkach. To też było zaskakujące doświadczenie - dodaje. 

Kalina gra na harfie koncertowej. Początkowo to właśnie ten instrument zabierała ze sobą w trasę, co było nie lada wyzwaniem dla ekipy technicznej. Jak bardzo tym faktem zaskoczony był perkusista z zespołu Kaliny? Jak artystka integruje się z publicznością? Co chce jej dać na koncertach? O tym opowiada w rozmowie z Damianem Sikorskim. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowałDamian Sikorski

Data emisji: 31.08.2018

Godzina emisji: 10.33

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marysia Starosta: "Ślubu nie będzie" to płyta jak pamiętnik

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 14:55
Po 10 latach Marysia Starosta wydaje drugą solową płytę. - "Ślubu nie będzie" to pierwszy album, który traktuję poważnie i zastanawiam się, jak zostanie przyjęty - mówi artystka.   
rozwiń zwiń