Baletnica w przyszłości, cukierkowa Dolina Krzemowa - co się dzieje w serialowym świecie?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 14:19
Anna Luboń wpadła w pułapkę tytułu "Znajdź mnie w Paryżu". Jako miłośniczka stolicy Francji obejrzała pierwszy odcinek tego serialu, który okazał się produkcją dla dzieci i młodzieży. 
Audio
  • Anna Luboń poleca seriale - od paryskiej baletnicy do rodzinnego kempingu (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Stock-Asso

- Paryż to moja duża słabość. Tytuł ten znalazłam w zapowiedziach platformy, z której korzystałam. Później okazało się, że znajduje się on w zakładce "Kids" ("dzieci") - wyjaśnia w Czwórce. - To opowieść o paryskiej balerinie, młodej, zakochanej, która przenosi się 100 lat w przyszłość - dodaje. 

"Dolinę Krzemową" oglądam jakbym jadła słodycze - cudownie się po tym serialu czuję Anna Luboń

Czwórkowa ekspertka w "Stacji Kultura" podzieliła się również swymi wrażeniami z serialu "Gdzie jest mój agent", w którym pojawiają się ikoniczne gwiazdy francuskiego świata. Ta produkcja poprawia jej humor, choć większych wrażeń dostarcza "Dolina Krzemowa". - "Dolina Krzemowa" to serial cudowny, o nowych technologiach i całym świecie Doliny Krzemowej, w pięknym, groteskowym ujęciu - zdradza Anna Luboń.  - Opowiada o grupie ludzi którzy stworzyli aplikację, która jest totalnie nowatorska, ponieważ robi największa kompresję danych jaka może być. W najnowszym sezonie oni wręcz wymyślają nowy internet. Spotykają ich wszystkie złe rzeczy, jakie mogą ich spotkać.  Serial wyśmiewa wielkie firmy internetowe w czuły sposób - dodaje. 

Świat nowych technologii pokazuje też cyberpunkowy obraz "Mr Robot". - Mnie ten serial nie wciągnął, bo jest oparty na pewnych kliszach - przyznaje ekspertka. 

Anna Luboń i Kasia Dydo z niecierpliwością czekają na produkcję "Kemping", wszystko dlatego, że stoi za nią Lena Dunham i Jennifer Konner, które są autorkami kultowego już serialu "Girls". A co się wydarzy na tytułowym kempingu? Co może go łączyć z "Rzezią" Romana Polańskiego?  O tym w rozmowie ze "Stacji Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Luboń (szefowa działu Kultura w magazynie "Elle")

Data emisji: 02.10.2018

Godzina emisji: 10.18

pj

Czytaj także

Jesień pod znakiem kostiumowych seriali. Co warto obejrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 16:08
- "Drogi wolności" to serial, o którym mówi się, że został "wyciągnięty z kufra" - mówiła Anna Luboń, szefowa działu kultury w magazynie "Elle". - Historia głosi, że pomysłodawca serialu fabuła oparta jest na znalezionych na strychu zapiskach z początku XX wieku - opowiadała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Luboń: "Maniac" - tak wciąga, że można oszaleć

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 13:44
- Po obejrzeniu tego serialu jestem w szoku, każdy odcinek robi ze mną co innego - mówi Anna Luboń, miłośniczka seriali i szefowa działu Kultura w magazynie "Elle". - Jest świetna obsada Emma Stone, Jonah Hill, Justin Theroux - w każdym odcinku grają oni inne role - dodaje. 
rozwiń zwiń