"Dziękujemy Polsko". Festiwal muzyki i... historii

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 16:03
Marika, "Panny wyklęte" i Natalia Kukulska, a także m.in. Maleo Reggae Rockers wystąpią w warszawskim klubie Palladium podczas festiwalu "Dziękujemy Polsko", organizowanego z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
Audio
  • O koncercie "Dziękujemy Polsko" opowiadają Darek Malejonek i Marcin Pawłowski (Stacja Kultura/Czwórka)
Darek Malejonek i Damian Sikorski
Darek Malejonek i Damian Sikorski Foto: Czwórka

Barbara Wrońska 1200.jpg
Barbara Wrońska: mam głowę pełną dźwięków

- Będziemy mieli wspaniałych artystów, którzy chcą razem z nami świętować tę rocznicę - mówił w rozmowie z Damianem Sikorskim Darek Malejonek. Jak zapowiadał, podczas tego wieczoru po raz pierwszy wystąpi ze swoim nowym projektem, czyli Darek Malejonek & Hyper Hemon, który stanowić ma powrót artysty do korzeni.

Podczas Festiwalu usłyszymy koncerty artystów prezentujących różne style muzyczne, będzie edukacyjnie, historycznie, ale znajdzie się także coś ciekawego dla dzieci - w muzyce Arki Noego i fanów rocka - wystąpi także Lux Torpeda. Na scenie zobaczymy też Pawbeats z live bandem oraz zaproszonymi gośćmi, Robert Cichy da popis gitarowego sznytu, pojawią się też Pany Wyklęte, czyli m.in. Halina Mlynkova i Natalia Kukulska. - Idea jest taka, by ten koncert był dla wszystkich, ludzi młodszych i starszych. Nie ma zdefiniowanego odbiorcy, a klucz doboru artystów wynikał z serca, a nie chłodnej kalkulacji - tłumaczył zaś Marcin Pawłowski, czyli Pawbeats.

Czym jeszcze twórcy i organizatorzy przedsięwzięcia zaskoczą odbiorców? O tym w nagraniu rozmowy z Parcinem Pawłowskim i Darkiem Malejonkiem. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 1.11.2018

Godzina emisji: 11.15

kd/ac


Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Czarnecka: każdym koncertem opowiadam historię

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 14:25
Jej album "Solarium 2.0" - promowany singlem "Anaruk" - był kontynuacją opowieści rozpoczętej przez artystkę na debiutanckim krążku "Córka". W październiku Karolina Czarnecka rozpoczyna trasę koncertową promującą to wydawnictwo.
rozwiń zwiń