Barbara Wrońska: cały czas mam głowę pełną dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 11:30
Barbara Wrońska to polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Współtworzy zespół Pustki oraz siostrzany duet Ballady i romanse. W Czwórce opowiedziała o drugiej trasie koncertowej promującej jej solowy album "Dom z ognia".
Audio
  • Barbara Wrońska zapowiada zimową trasę "Domu z ognia" (Stacja kultura/Czwórka)
Damian Sikorski, Barbara Wrońska
Damian Sikorski, Barbara WrońskaFoto: Adam Świetlicki/Czwórka

urszula dudziak damian sikorski 1200.jpg
Urszula Dudziak: patrzę na świat ze wzruszeniem

W lutym 2018 roku premierę miała pierwsza w dorobku Barbary Wrońskiej solowa płyta zatytułowana "Dom z ognia". Po promującej album letniej trasie koncertowej artystka zapowiada kolejne koncerty. Połączona jest z projektem "Cohen i kobiety".

- To trasa różnych temperamentów. W "Cohenie" pokazuję się w zupełnie innej odsłonie. Wszystkie piosenki wykonujemy w języku polskim w przekładzie Macieja Zembatego. Jedną z nich śpiewam w duecie z Urszulą Dudziak. To dla mnie ogromne wydarzenie - mówiła. 

mikromusic 1200.jpg
Mikromusic: publiczność na koncertach śpiewa głośniej niż my

- Ula po swojemu podeszła do tej piosenki. Teraz śpiewa głównie wokalizy. Zanim utwór się zacznie, zapowiada go wokalnym intro, gdzie dzieją się naprawdę tajemnicze rzeczy. Niektóre dźwięki są jak z kosmosu. Otwiera słuchaczom zupełnie inny świat - zapowiadała.

Singiel Barbary Wrońskiej pt. "Nie czekaj" promujący płytę "Dom z Ognia":

W audycji rozmawialiśmy także o jesienno-zimowej trasie koncertowej. Które miasta odwiedzi? Co oprócz utworów z solowej płyty będziemy mogli usłyszeć na zbliżających się koncertach? Jaka pora roku najlepiej oddaje jej muzykę? Jak czuje się na scenie jako solistka i jak czy odnajduje się w muzycznych kolaboracjach? M.in. o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Gość: Barbara Wrońska (polska autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka)

Data emisji: 1.11.2018

Godzina emisji: 11.15

ac

Czytaj także

Barbara Wrońska: od komfortu w garderobie wolę ten na scenie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 17:20
- To chyba będą pracowite wakacje, o czym świadczy rozpiska, którą otrzymałam od menadżerki. Wynika z niej, że na Męskim Graniu na chwilę stanę się Kazikiem i bedę też śpiewać piosenki na Jarmarku Dominikańskim - opowiada Barbara Wrońska.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ignacy Jan Paderewski - Michael Jackson swoich czasów

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 11:03
- Na wystawie "Ignacy Jan Paderewski. Anatomia geniuszu" chcieliśmy pokazać wielką postać - mówi Aleksander Laskowski, współautor scenariusza ekspozycji. - Należy pamiętać, że nie byłoby naszej niepodległości, gdyby nie Paderewski, ale też nie byłoby Paderewskiego, gdyby nie Chopin, którego muzykę genialnie interpretował - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wystawa w POLIN: "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 13:30
W jaki sposób urządzić państwo, aby wszyscy byli w nim szczęśliwi? Czy łatwo jest rządzić? O to pyta Maciuś, bohater książki Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy", któremu poświęcona została wystawa w muzeum POLIN.
rozwiń zwiń