"Suspiria", "Bohemian Rhaposody", "Dziadek do orzechów. Premiery filmowe tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 13:11
"Suspiria" z Tildą Swinton w roli głównej to reinterpretacja słynnego horroru Dario Argento z 1977 roku. - To nie jest ten sam film. Reinterpretacja jest bardzo autorska - mówił Łukasz Muszyński, krytyk filmowy.
Audio
  • Na co w weekend wybrać się do kina? Poleca Łukasz Muszyński (Stacja kultura/Czwórka)
- Suspiria to film, który podzieli publiczność - zapowiadał krytyk filmowy Łukasz Muszyński (na zdj. Dakota Johnson, Tilda Swinton, Mia Goth)
- "Suspiria" to film, który podzieli publiczność - zapowiadał krytyk filmowy Łukasz Muszyński (na zdj. Dakota Johnson, Tilda Swinton, Mia Goth)Foto: Justin Ng/PAP

Film ma zupełnie inną tożsamość wizualną. Rozwija i zmienia wątki pierwowzoru i kontynuacji, zupełnie inaczej opisuje wątek tańca Łukasz Muszyński

- Nie można było spodziewać się niczego innego, biorąc pod uwagę, że za reżyserię wziął się Luca Guadagnino. Reżyser, podobnie jak Argento jest Włochem. Jest autorem takich filmów, jak "Tamte dni, tamte noce", "Jestem miłością", czy "Nienasyceni" - przypominał.

- Do tej pory znany był raczej z dramatów erotycznych, tym razem wziął się za horror. Jest naprawdę ciekawie - recenzował gość Czwórki.

Taniec staje się integralną częścią filmu, zamienia się w bardzo zmysłowe misterium, które przejmuje władzę nad duszą i ciałem Łukasz Muszyński

Zwiastun horroru "Suspiria" w reż. Luki Guadagnino:

O czym opowiada fabuła "Suspirii"? Gdzie rozgrywa się akcja filmu i w jaki sposób reżyser wplótł do niego wątki historyczne? Dlaczego gość Czwórki nazwał remake z 1977 roku "horrorem metafizycznym"? Więcej na ten temat w nagraniu.

W audycji rozmawialiśmy także o filmowej "Dziadka do orzechów" z Morganem Freemanem i Helen Mirren oraz biografii Freddiego Mercury'ego i jego zespołu, czyli "Bohemian Rhapsody". Czy spodoba się zarówno wiernym fanom, jak i "niedzielnym słuchaczom"? Czy to "Mamma Mia" dla fanów Queen? Jak premiery filmowe ocenił Łukasz Muszyński? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk i dziennikarz filmowy)

Data emisji: 2.11.2018

Godzina emisji: 11.15

ac

Czytaj także

"The Meg", "Też go kocham". Na co w weekend wybrać się do kina?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 11:30
Na początek wyjaśnimy plotkę związaną z rzekomym udziałem Tomasza Kota w serii z agentem 007. Jak było naprawdę?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery kinowe: "Juliusz", "Czarne bractwo" i "Predator"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 14:03
- "Juliusz" to jest dobry film. Co ciekawe jest to również debiut dwudzistopięciolatka Aleksandra Pietrzaka, kojarzonego z etiudami "Mocna kawa nie jest taka zła" czy "Ja i mój tata" - ocenia Łukasz Muszyński. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziewczyna w sieci pająka”, "Halloween”, "Ocean ognia”. Premiery filmowe tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 15:08
"Dziewczyna w sieci pająka" to kontynuacja historii, która wiele lat temu pojawiła się na kartach powieści Stiega Larssona i stanowi swoisty reboot "Dziewczyny z tatuażem". O czym opowiada nowa historia Lisbeth Salander?
rozwiń zwiń