Premiery filmowe: "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2", Wdowy", "Utoya, 22 lipca"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 12:30
- O "Wdowach" mówi się, że są bliskie ideału. Film nakręciła fantastyczna ekipa pod wodzą nagrodzonego Oscarem reżysera Steva McQueena oraz przy wsparciu pisarki Gillian Flynn, autorki "Zagubionej dziewczyny" - opowiada Łukasz Muszyński.
Audio
  • Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Viola Davis i Cynthia Erivo w filmie Wdowy
Viola Davis i Cynthia Erivo w filmie "Wdowy"Foto: mat. prasowe/Imperial-Cinepix

Cztery kobiety, które zostały pozostawione z długami przez zmarłych mężów, biorą sprawy we własne ręce. Taki jest punkt wyjścia dla "Wdów" - filmu inspirowanego brytyjskim mini-serialem z lat 80. - To kino obyczajowe z pazurem społecznym, które przeplata się z kinem gatunkowym i jest świetnie zagrane - opowiada gość Czwórki.

Zobacz zwiastun

W ten weekend na ekrany kin wchodzi także niezwykle ważny dla Norwegów film "Utoya, 22 lipca". - Na ekranie, minuta po minucie, relacjonowana jest tragedia, do której doszło w 2011 roku. I to wszystko w jednym ujęciu, z zachowaniem wszystkich szczegółów  - opowiada krytyk filmowy. - Bardzo mocne kino - dodaje.

Zobacz zwiastun

Łukasz Muszyński opowiada także o filmie, na który niecierpliwie czekali starsi i młodsi fani Harry'ego Pottera. Czy druga część "Fantastycznych zwierząt", poświęcona zbrodni Grindewalna spełniła oczekiwania gościa Czwórki?

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk i dziennikarz filmowy)

Data emisji: 16.11.2018

Godzina emisji: 11.15

kul/pj

Czytaj także

Premiery filmowe: "7 uczuć", "Hotel Transylwania 3", "Źle się dzieje w El Royale"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 15:10
- Adam Miauczyński towarzyszy reżyserowi Markowi Koterskiemu od początku jego twórczości. Zawsze jest sfrustrowanym inteligentem. W "7 uczuciach" wreszcie postanawia coś z tym zrobić - mówi krytyk Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Planeta Singli 2", "Winni", "Chef Flynn - najmłodszy kucharz świata"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 15:30
- Pierwsza część tego filmu udowodniła, że polska komedia romantyczna to nie jest oksymoron. Dostaliśmy całkiem wdzięczną opowieść, sprawnie żonglującą sprawdzonymi na świecie rozwiązaniami - wspomina Łukasz Muszyński. Czy "Planeta Singli 2" powtórzy ten sukces?
rozwiń zwiń