X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konsekwencje spotkania na Manhattan Beach

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 14:10
- Książka Jennifer Egan "Manhattan Beach" nie ma polskiego tytułu, ale to dlatego, że jest to bardzo istotna i znacząca sprawa - mówi Kinga Michalska.
Audio
  • Kinga Michalska opowiada o książce "Manhattan Beach" (Stacja Kultura/Czwórka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat.pras.

Jennifer Egan to amerykańska pisarka i dziennikarka laureatka wielu prestiżowych nagród. W 2011 roku otrzymała nagrodę Pulizera za powieść "Zanim dopadnie nas czas".  Kinga Michalska nazywa ją "pisarką od urodzenia". Nad każdym swoim tekstem pracuje bardzo pieczołowicie, każda jej powieść jest inna i wciągająca. - "Manhattan Beach" to książka, nad którą pracowała 8 lat, sprawdzając wszystkie fakty, przepytując ludzi, którzy pamiętali jeszcze lata 30. i 40 w Nowym Jorku - mówi gość Kasi Dydo. 

To literatura wielowątkowa i wielowarstwowa, wciągająca historia z suspensem, rozgrywająca się na tle panoramy Nowego Jorku lat 30. i 40., ale przede wszystkim porywająca opowieść o dziewczynie, która na nowo zdefiniowała granice tego, co jest dopuszczalne dla kobiet.

- Pierwsza scena, pierwszy rodział, tej powieści to chwila, która później będzie powracać w różny sposób w dalszych częściach powieści - mówi ekspertka. - Główna bohaterka, Anna ma 11 lat i razem z ojcem jedzie na wizytę do bardzo bogatego, tajemniczego dżentelemna, ktory z rodziną żyje nad morzem - przy plaży Manhattan Beach. Wie, że ma tam robić dobre wrażenie. Kluczowym jest spotkanie z Dexterem - dodaje. 

Kinga Michalska w "Stacji Kultura" zdradza również kilka późniejszych momentów fabuły książki. Opowiada o nowojorskiej stoczni, mieszance kulturowej, podwodnych poszukiwaniach i kobietach w męskich zawodach. 

ZOBACZ TAKŻE Więcej recenzji - Kinga Michalska poleca książki >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 27.11.2018

Godzina emisji: 11.39

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dzieci sekty". Manipulacja, tyrania - to wydarzyło się naprawdę

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 16:25
Powieść szwedzkiej pisarki Mariette Lindstein "Dzieci sekty” to trzecia część cyklu "Sekta ViaTerra". - Fakt, że to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, jest najbardziej przerażający - mówi Kinga Michalska w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sierota, bestia, szpieg. "Bękarty wojny" dla nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 17:49
To debiutancka powieść, którą napisał Matt Killen. - To thriller szpiegowski dla młodzieży, połączenie trudnej tematyki z nurtem joung-adult. Mamy zwroty akcji i nastoletnią bohaterkę - tłumaczy Kinga Michalska.
rozwiń zwiń