Co słychać w teatrach? Demoludy i wolność w Olsztynie

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 17:40
120 twórców przyjechało do Olsztyna na festiwal "Demoludy - Nowa Europa". - Chcemy zobaczyć, co nas łączy. W jaki sposób upadek ZSSR wpłynął na historię każdego z krajów bloku wschodniego - mówi dyrektorka artystyczna Monika Kozłowska.
Audio
  • Demoludy w Olsztynie - program festiwalu sprawdził Michał Piwowarek (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shuttersock.com/dom. publiczna/Andrey_Popov

Odbywa się po raz 12. i potrwa do 2 grudnia. Biorą w nim udział m.in. teatry z Czech, Rosji, Chorwacji, Ukrainy i Węgier, a hasło przewodnie nawiązuje do obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. - W tym roku brzmi ono "Wolność" i jest to wolność rozumiana na różne sposoby. Bo dziś to słowo ma wiele znaczeń i my staramy się pokazać jak najwięcej interpretacji tego pojęcia - mówi gość Czwórki.  

Co znalazło się w programie festiwalu? I na jakie imprezy towarzyszące warto zwrócić uwagę? O tym w materiale Michała Piwowarka.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 29.11.2018

Godzina emisji: 10.17

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Borys Szyc o #TheMuBa. Ze sceny do widowni, którą jest cały świat

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 13:53
- Wszystko zaczęło się trzy lata temu, kiedy w Polsce raczkował jeszcze Netflix, Teatr Telewizji był na rozdrożu, brakowało też teatru na żywo, który kiedyś miał mocną pozycję, a później niemal zupełnie zniknął - opowiadał aktor i pomysłodawca projektu #TheMuBa Borys Szyc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe życie Teatru Collegium Nobilium w świecie gadżetów

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 14:58
Teatr Akademii Teatralnej wyposażony został w mnóstwo technologicznych gadżetów: 140 reflektorów, projektory multimedialne, mediaserver i sprzęt elektroakustyczny. Po co studentom to wszystko?
rozwiń zwiń