X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe życie Teatru Collegium Nobilium w świecie gadżetów

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 14:58
Teatr Akademii Teatralnej wyposażony został w mnóstwo technologicznych gadżetów: 140 reflektorów, projektory multimedialne, mediaserver i sprzęt elektroakustyczny. Po co studentom to wszystko?
Audio
  • Nowe technologie - czy w teatrze jest dla nich miejsce? (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Nasza scena zakupiła pokaźną ilość najnowszego sprzętu, sprzętu z wysokiej półki, który już możemy wykorzystywać - mówi Jakub Zaczkowski, technik akustyk. - Ułatwia to nam prace, ale i daje nowe możliwości dostępne dla widza - dodaje.  

Instytut Teatralny współpracuje z Akademią Teatralną w zakresie nowych technologii od lutego 2018 roku. - Wspólnie zorganizowaliśmy konferencję o nowych technologiach w teatrze - mówi Olga Sobkowicz z Instytutu Teatralnego. - Jednym z głównych tematów była edukacja w zakresie nowoczesnych urządzeń i rozwiązań technologicznych - dodaje. 

Goście Czwórki podkreślają, że konferencja to zaledwie początek współpracy. Przed nimi kolejne działania, warsztaty, panele dyskusyjne czy zbliżająca się wielkimi krokami konferencja "Scena Jutra" (29 listopada). Jak nowe technologie już dziś wykorzystywane są w teatrze? Jak angażowane są techniki komputerowe? Czy to możliwe, że jeden nowoczesny ledowy reflektor zastąpi kilkanaście starych żarowych? O tym m.in. w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Jakub Zaczkowski (technik akustyk) Olga Sobkowicz (Instytut Teatralny, kuratorka Konferencji Nowe Technologie w Teatrze)

Data emisji: 26.11.2018

Godzina emisji: 10.15

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Borys Szyc o #TheMuBa. Ze sceny do widowni, którą jest cały świat

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 13:53
- Wszystko zaczęło się trzy lata temu, kiedy w Polsce raczkował jeszcze Netflix, Teatr Telewizji był na rozdrożu, brakowało też teatru na żywo, który kiedyś miał mocną pozycję, a później niemal zupełnie zniknął - opowiadał aktor i pomysłodawca projektu #TheMuBa Borys Szyc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr WARsawy i festiwal sztuk napisanych wczoraj

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 15:00
- Czytamy sztuki "gorące", współczesne, napisane niemalże wczoraj, przetłumaczonych dzisiaj i dzisiaj też zagranych - tak o idei Festiwalu Sztuk Czytanych opowiada koordynatorka projektu, Elżbieta Manthey.
rozwiń zwiń