X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Gajos i jego "fotograficzne polowania"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 15:00
- Do wszystkiego trzeba się przygotować. Ja z robienia zdjęć nie robię nabożeństwa, traktuję to dość zawodowo i wykorzystuję swoje doświadczenia z pracy. Ostatecznie chodzi o to, czy jestem zadowolony z estetyki i przekazu danego zdjęcia - tłumaczył Janusz Gajos w rozmowie z Czwórką.
Audio
  • Rozmowa z Januszem Gajosem i gośćmi wystawy zdjęć jego autorstwa (Stacja Kultura/Czwórka)
Janusz Gajos podczas wernisażu wystawy swoich zdjęć
Janusz Gajos podczas wernisażu wystawy swoich zdjęćFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Paulina Holtz w Czwórce 1200 copy.jpg
Paulina Holtz o Festiwalu Polskich Teatrów w Nowym Jorku

- Fotografuję ludzi przypadkowych, jednak zawsze podkreślam, że to zadanie bardzo odpowiedzialne. Nie można z tego żartować, ani robić żadnego "show" - tłumaczył Janusz Gajos w rozmowie z Czwórką. Zaś jak przekonywał Sławomir Grzanek, szef Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, by robić dobre zdjęcia, trzeba mieć łut szczęścia i znaleźć się w odpowiednim czasie i miejscu. - I panu Januszowi to się udaje - podkreślał rozmówca Czwórki.

Zdjęcia wybitnego aktora oglądać można podczas w ramach wystawy "Janusz Gajos - Fotografie" w łódzkiej galerii im. Eugeniusza Hanemana do 6 grudnia, później część z nich pojawi się w kinie studyjnym "Charlie", także w Łodzi. W jaki sposób powstają zdjęcia autorstwa wybitnego aktora i dlaczego proces fotografowania nazywa on "polowaniem"? Które fotografie zobaczymy na łódzkiej wystawie i jakie były pierwsze wrażenia uczestników wernisażu? To w nagraniu materiału reporterskiego Marka Nowackiego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 3.12.2018

Godzina emisji: 10.15

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mobile Photo Trip. Jak telefonem opowiadać o świecie?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 14:40
- Mobile Photo Trip skupia miłośników fotografii mobilnej, czyli takiej, którą wykonuje się przy użyciu smartfonów i tabletów - opowiada koordynator cyklu Jakub Baczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poland On Air" - polskie miasta z lotu ptaka

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 12:19
Fotograf Maciej Margas to jeden ze współtwórców wystawy i albumu "Poland On Air", na które składają się zdjęcia 12 największych polskich miast widzianych z wysokości nawet 3,5 km.
rozwiń zwiń