"Poland On Air" - polskie miasta z lotu ptaka

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 12:19
Fotograf Maciej Margas to jeden ze współtwórców wystawy i albumu "Poland On Air", na które składają się zdjęcia 12 największych polskich miast widzianych z wysokości nawet 3,5 km.
Audio
  • O wystawie i albumie zdjęć "Poland On Air" opowiada Maciej Margas (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Poland On Air
"Poland On Air"Foto: mat. pras.

margas warszawa 1200.jpg
"Warsaw On Air". Niezwykłe zdjęcia z lotu ptaka

Jak podkreślał jeden z twórców tego przedsięwzięcia, "Poland On Air" stanowić ma wizytówkę Polski na świecie. - Niedawno świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uznaliśmy, że takie zestawienie to świadectwo historyczne tego, jak dziś wygląda Polska. Chcieliśmy też, by był to produkt eksportowy, by zagraniczni turyści mogli nasze zdjęcia zabierać do swoich krajów i chwalić się tym, jak wygląda Polska - tłumaczył Maciej Margas w Czwórce.  

Panorama Gdańska/fot. M. Margas, A. Łogusz, mat. pras. Panorama Gdańska/fot. M. Margas, A. Łogusz, mat. pras.

Prace, zaprezentowane w ramach "Poland On Air" powstawały przez 15 miesięcy, a zdjęcia wykonywano ze śmigłowców i samolotów. Wystawę można oglądać w stołecznym Warsaw Trade Tower. Jak powstawała wystawa i album "Poland On Air" i co było największym wyzwaniem podczas fotografowania miast? Dlaczego "najbardziej niesamowicie" twórcom zdjęć latało się nad Krakowem? Jak uzyskiwali wszystkie niezbędne zgody, by móc robić nad miastami zdjęcia z powietrza? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

Aleksandra Łogusz i Maciej Margas/fot. mat. pras. Aleksandra Łogusz i Maciej Margas/fot. mat. pras.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Goście: Maciej Margas (fotograf, współtwórca wystawy i albumu "Poland On Air")

Data emisji: 3.12.2018

Godzina emisji: 8.25

kd/ac

Czytaj także

"Poland: above & around" - Polska z masztów telekomunikacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 10:23
Film powstał w trakcie podróży po Polsce, podczas której jego twórcy wspinali się na maszty telekomunikacyjne rozproszone po całym kraju. - Nasze trasa wiodła przez Kazimierz Dolny, Zakopane, po Śnieżne Kotły, a potem Świnoujście, Krynicę Morską i Giżycko - wspominali Aleksandra Łogusz i Maciej Margas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa w albumach rodzinnych. Miasto, jakiego nie ma

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 14:50
- Na przestrzeni 20 lat to miasto zmieniało się jak żadne inne. Wystarczy spojrzeć na Wolę, która przechodzi niewyobrażalną metamorfozę. Z dawnej dzielnicy przemysłowej zamienia się w nowoczesne city - mówi Patrycja Jastrzębska, organizatorka Społecznego Archiwum Warszawy.
rozwiń zwiń