Mery Spolsky i Igorilla: "Ups!" interpretuje nasze związki

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 17:20
Po świetnie przyjętym debiutanckim albumie "Miło Było Pana Poznać" Mery Spolsky połączyła siły z raperem Igorillą i tak powstało "Ups!". - Ten "wykrzyknik" pojawia się w moich solowych numerach, a Igor postanowiła napisać o tym odrębną piosenkę - opowiada artystka.
Audio
  • O kulisach powstawania utworu "Ups!" opowiadają Mery Spolsky i Igorilla (Stacja Kultura/Czwórka)
Mery Spolsky na koncercie w Czwórce
Mery Spolsky na koncercie w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Mery Spolsky To pierwszy mój utwór, w którym słychać glitche. Zawsze mi się to podobało, ale sama nie potrafiłam uzyskać tego efektu

Jak się okazuje, pomysł na ten duet nie został "wychodzony", tylko pojawił się naturalnie. - "Ups" jest efektem obopólnej chęci do współpracy - mówi Igorilla. - Poznaliśmy się wcześniej, bywaliśmy na swoich koncertach, w pewnym momencie postanowiliśmy zrobić coś razem - tłumaczy. 

Zaczęło się od gitary. - Grzesiek z Mama Selity, który gra także w moim składzie, zaprosił nas do studia i zaczęliśmy improwizować. Szkic melodii do "Ups!" powstał na gitarowych riffach - wspomina Mery Spolsky. - Tworząc ten utwór w ogóle nie mieliśmy pojęcia, co dalej z nim zrobić.

W jaki sposób piosenka "Ups!" wpłynęła na zawodowe wybory Mery Spolsky? Czy wspólny utwór to początek większej muzycznej całości? 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 7.12.2018

Godzina emisji: 10.40

kul/pj

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń