"Na szczycie" - życie Grubsona na kartach książki

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 14:59
To nie autobiografia, ale książka o ciężkiej pracy i drodze na szczyt. - I o tym, że tego szczytu nie ma. Nie istnieje "szczyt kariery" i moment, w którym wszystko jest łatwe - mówili Tomasz "Grubson" Iwańca i Przemysław Corso, współautorzy książki o życiu rapera.
Audio
  • Z Tomaszem Iwańcą i Przemysławem Korsą rozmawia Damian Sikorski (Stacja Kultura/Czwórka)
Grubson podczas koncertu w studiu Czwórki
Grubson podczas koncertu w studiu CzwórkiFoto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

- Chciałem opowiedzieć o facecie, który po intensywnych trasach koncertowych wraca do domu. Przygotowałem całą konstrukcję książki, a potem okazało się, że to dopiero był wstęp - wspominał Przemysław Corso. Jak tłumaczył zaś Grubson, ta książka powstawała cały rok, a dla niego był to czas "odpoczynku od muzyki". - Miałem wtedy mnóstwo czasu i energii. Dzięki temu jednak dziś czuję głód, by wejść do studia, zamknąć się tam i nie wychodzić przez długi czas - mówił raper.

Grubson jest wdzięcznym tematem do mówienia o ważnych rzeczach, bo zbudował swoją karierę na mocnych fundamentach i ciężko pracuje od wielu lat Przemysław Corso

"Na szczycie" to opowieść o tym, jak ważna jest odpowiedzialność za słowa i czym tak naprawdę jest rodzina. W jaki sposób Corso namówił Iwańcę, by zatytułować książkę o jego życiu "Na szczycie" i co w życiu Grubsona zmieniła przeprowadzka z bloku do domu? Jak artysta stara się pogodzić koncertowanie z byciem mężem i ojcem? O tym w nagraniu wywiadu z autorami "Na szczycie", który przeprowadził Damian Sikorski.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 11.12.2018

Godzina emisji: 10.40

kd/jp

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odnalezione w tłumaczeniu. Praca tłumacza udokumentowana na zdjęciach

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 12:20
Wystawa zdjęć autorstwa Renaty Dąbrowskiej "Zobaczyć tłumacza", przygotowana została z okazji tegorocznej edycji Gdańskich Spotkań Tłumaczy Literatury "Odnalezione w tłumaczeniu". Jak zobaczyć to, co niewidzialne?
rozwiń zwiń