Premiery filmowe: "Roma", Kursk", "Zwierzęta"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 16:40
W ten weekend na ekrany kin wchodzi najnowszy film reżysera "Grawitacji" i "Ludzkich dzieci", wspólne dzieło Thomasa Vintenberga i Luca Bessona oraz schizofreniczna jazda bez trzymanki Grega Zglińskiego. 
Audio
  • O premierach kinowych opowiada filmoznawczyni Małgorzata Steciak (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Zwierzęta w reż. Grega Zglińskiego
Kadr z filmu "Zwierzęta" w reż. Grega ZglińskiegoFoto: mat. promocyjne/Velvet Spoon

Dzięki "Romie" Alfonso Cuarón wyjechał z Wenecji ze Złotym Lwem. - To film kameralny, czarno-biały, zrealizowany w Meksyku, o którym mówi się, że jest listem miłosnym do niani reżysera - opowiada Małgorzata Steciak.

Zobacz zwiastun

Od dziś w kinach także najnowszy film Grega Zglińskiego. - O obrazach takich jak "Zwierzęta mówi się, że to "mózgotrzepy" - śmieje się gość Czwórki. - Na pierwszym planie mamy historię o małżeństwie, które wyjeżdża do Szwajcarii, żeby podreperować swój związek. Ale towarzyszy temu tyle niecodziennych stytuacji, że w pewnym momencie nie wiemy, czy śnimy, czy oglądamy film - dodaje.

Filmoznawczyni i dziennikarka opowiada także o najbardziej komercyjnej produkcji w dorobku Thomasa Vintenberga. Czy warto wybrać się w weekend na "Kursk"?

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Małgorzata Steciak (filmoznawca i dzennikarka filmowa)

Data emisji: 14.12.2018

Godzina emisji: 11.10

Czytaj także

Premiery filmowe: "Creed II", "Miłość jest wszystkim", "Nocne istoty"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 19:00
Sezon świąteczny w kinach oficjalnie rozpoczął się, a zainaugurowała go premiera polskiej komedii "Miłość jest wszystkim". - To w pewnym sensie odpowiedź na "Listy do M." - mówi Łukasz Muszyński. - W założeniu fabuła miała być nieco bardziej pikantna, ale efekt jest po prostu świąteczny - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Narodziny gwiazdy", "Grinch", "Over the Limit"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 16:00
Grinch powraca, by znów zepsuć wszystkim ten szczególny świąteczny czas. Tym razem jest animowany i mówi głosem Benedict Cumberbatch.
rozwiń zwiń