Premiery filmowe: "Narodziny gwiazdy", "Grinch", "Over the Limit"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 16:00
Grinch powraca, by znów zepsuć wszystkim ten szczególny świąteczny czas. Tym razem jest animowany i mówi głosem Benedict Cumberbatch.
Audio
  • Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Benedict Cumberbatch na nowojorskiej premierze filmu Grinch - listopad 2018 rok
Benedict Cumberbatch na nowojorskiej premierze filmu "Grinch" - listopad 2018 rok Foto: JStone/Shutterstock.com

- Za animację w ekranizacji słynnej historyki wymyślonej przez dra Seussa odpowiada studio produkcyjne, które wypuściło "Minionki". Oni mają bardzo prosty przepis, a mianowicie robią filmy bardzo niskim jak na amerykańskie standardy kosztem, na których zarabiają miliardy - opowiada Łukasz Muszyński. - W polskim dubbingu głosem Grincha został Jarosław Boberek, w oryginalnej Sherlock Holmes, czyli Benedict Cumberbatch - dodaje i zdradza, kto wypadł lepiej w tej roli.

Zobacz zwiastun

Na ekranach kin także "Over the Limit" - polsko-niemiecko-fiński dokument o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. - Film zdobył m.in. główną nagrodę na Krakowskim Festiwalu Filmowym, czyli jednym z dwóch największych przeglądów dokumentalnych w Polsce. A to o czymś świadczy - podkreśla krytyk filmowy.    

Zobacz zwiastun 

Gość Czwórki ocenia też potencjał aktorski Lady Gagi i talent reżyserski Bradleya Coopera w "Narodzinach gwiazdy" [WYWIAD].

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk i dziennikarz filmowy)

Data emisji: 30.11.2018

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Premiery filmowe: "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2", Wdowy", "Utoya, 22 lipca"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 12:30
- O "Wdowach" mówi się, że są bliskie ideału. Film nakręciła fantastyczna ekipa pod wodzą nagrodzonego Oscarem reżysera Steva McQueena oraz przy wsparciu pisarki Gillian Flynn, autorki "Zagubionej dziewczyny" - opowiada Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Creed II", "Miłość jest wszystkim", "Nocne istoty"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 19:00
Sezon świąteczny w kinach oficjalnie rozpoczął się, a zainaugurowała go premiera polskiej komedii "Miłość jest wszystkim". - To w pewnym sensie odpowiedź na "Listy do M." - mówi Łukasz Muszyński. - W założeniu fabuła miała być nieco bardziej pikantna, ale efekt jest po prostu świąteczny - dodaje.
rozwiń zwiń