Are You A Rebel? O fotografiach, w których słychać muzykę

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 13:20
Jak wyglądała polska scena muzyczna w latach 90.? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy na wystawie "Are You A Rebel". -  Zdjęcia Andrzeja Georgiewa są jak migawki. To kadry, które natychmiast przenoszą nas pod scenę - opowiada Karolina Puchała-Rojek, prezeska Fundacji Archeologia Fotografii.
Audio
  • Teoria fotografii koncertowej według Andrzeja Georgiewa (Stacja Kultura/Czwórka)
Kora podczas koncertu zespołu Maanam w warszawskiej Stodole. W tle basista Krzysztof Olesiński. Koncert promował nowo wydany album Róża - 1994 rok
Kora podczas koncertu zespołu Maanam w warszawskiej Stodole. W tle basista Krzysztof Olesiński. Koncert promował nowo wydany album "Róża" - 1994 rok Foto: Andrzej Georgiew/© M. B. F. Georgiew / FAF/Fundacja Archeologia Fotografii

Georgiew był "wyznawcą" fotografii, która jest powrotem do spotkania z człowiekiem Karolina Puchała-Rojek

Wystawę "Are You A Rebel" można oglądać w  Galerii Fundacji Archeologia Fotografii w Warszawie do lutego 2019 roku. - Mamy tę wyjątkową przyjemność pracować z archiwum zdjęć Andrzeja Georgiewa. To okazja, żeby coś odkryć, wynaleźć smaczki, jak choćby okładka kasety do "Spalaj się" Kazika - opowiada Karolina Puchała-Rojek. 

Czytaj także
lata 80 1200.jpg
Dzikie lata 80. Tomasz Stańko w chwilach zapomnienia

Na fotografiach artysta udokumentował m.in. koncerty Kory i Brygady Kryzys oraz wizerunki Kalibera 44, Armii, Kasi Kowalskiej i Anity Lipnickiej. Jego prace publikowane były w miesięczniku "BRUM" i "Tylko Rock". Czym Fundacja Archeologia Fotografii zaskoczy fanów muzyki? Co oznacza tytuł wystawy? O tym m.in. w materiale Damiana Sikorskiego. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 17.12.2018

Godzina emisji: 10.41

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Londyn, Lizbona, Bratysława

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 18:46
- W Muzeum Coleçao Berardo zobaczymy wystawę, która łączy dwa zupełnie różne kraje Chiny i Portugalię - zapowiadała dziennikarka Czwórki Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Roses for Mother". O wystawie, która może być hołdem

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 16:20
- Optymizmowi zawdzięczam to, że moje najbardziej szalone pomysły stają się realne. I tak też stało się w przypadku wystawy "Roses for Mother" - opowiada fotograf Dominik Tarabański.
rozwiń zwiń