Zbrodnia kontra historia Lincolna - polecamy książki na święta

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 18:49
"Morderstwo na święta", "Lincoln w Bardo", "Fantastyczna encyklopedia małych stworów" czy "Prawda i iluzja" - w Czwórce polecaliśmy książki, po które warto sięgnąć podczas nachodzących świąt. 
Audio
  • Kinga Michalska poleca książki na święta (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Africa Studio

czytanie_free_1200.jpg
"Podniebny", "Naturalista", "Czerwony notes" - książki na Mikołajki

"Morderstwo na święta" Francisa Duncana to klasyczny brytyjski kryminał. A zdaniem Kingi Michalskiej, to właśnie w tamtejszych niewielkich miasteczkach zawsze kryją się największe tajemnice. - I tym razem jest tak samo. Bohater to detektyw-amator, który w czasie świąt spędzanych na prowincji w posiadłości znajomych, pod choinką znajduje trupa - mówi Michalska. - Warto dodać, że zwłoki ubrane są w strój świętego Mikołaja.

Książka „Morderstwo na święta” to dzieło napisane w latach 30. ubiegłego stulecia. - Rękopis odnaleziony został po wielu latach, a książka, po wydaniu, zrobiła furorę na brytyjskim rynku - mówiła rozmówczyni Kasi Dydo. A dlaczego warto sięgnąć także po książkę "Lincoln w Bardo" George'a Saundersa - historię z okresu końca wojny secesyjnej, gdy prezydent USA rozdarty jest między odpowiedzialnością za kraj i stratą dziecka? M.in. o tych książkach mówiliśmy w studiu Czwórki. Zajrzeliśmy także do katalogu małych stworzeń i historii pewnej rodziny cyrkowców. 

ZOBACZ TAKŻE Więcej recenzji - Kinga Michalska poleca książki >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 18.12.2018

Godzina emisji: 11.40

kd/kw

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Apartament w Paryżu". Blaski i cienie życia artysty

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 12:58
- Ta powieść to historia typowa dla Guillaume'a Musso - mówi Kinga Michalska. - Jego powieści można określić thrillerami psychologicznymi, ale mają one jeszcze elementy powieści obyczajowej, krymiału, a zdarzają się i wątyki paranormalne - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sierota, bestia, szpieg. "Bękarty wojny" dla nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 17:49
To debiutancka powieść, którą napisał Matt Killen. - To thriller szpiegowski dla młodzieży, połączenie trudnej tematyki z nurtem joung-adult. Mamy zwroty akcji i nastoletnią bohaterkę - tłumaczy Kinga Michalska.
rozwiń zwiń