"Apartament w Paryżu". Blaski i cienie życia artysty

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 12:58
- Ta powieść to historia typowa dla Guillaume'a Musso - mówi Kinga Michalska. - Jego powieści można określić thrillerami psychologicznymi, ale mają one jeszcze elementy powieści obyczajowej, krymiału, a zdarzają się i wątyki paranormalne - dodaje. 
Audio
  • "Apartament w Paryżu" - książka ze śledztwem i obrazem życia francuskiego artysty (Stacja Kultura/Czwórka)
Okładka książki na tle panoramy Paryża
Okładka książki na tle panoramy ParyżaFoto: mat.pras./pixabay

Guillaume Musso od 7 lat utrzymuje się na szczycie listy najpopularniejszych pisarzy. Jego książki należą do najlepiej sprzedających się publikacji. Napisał już 16 powieści, a wydawane są one już w 40 językach. 

- Historia opisana w "Apartemencie w Paryżu" rozpoczyna się, jak wątek z komedii obyczajowej - mówi Kinga Michalska. - W apartamencie spotykają się Madeline, policjantka po przejściach i Gaspard, utalentowany dramaturg. Przez pomyłkę dawny dom artysty malarza został im wynajęty w tym samym czasie - dodaje. 

Bohaterowie w wyniku nieporozumienia skazani są na dzielenie jednej przestrzeni życiowej - dawnej pracowni malarskiej słynnego artysty Seana Lorenza. - To właśnie zmarły niedawno twórca staje się też bohaterem powieści - mówi Michalska. 

Czy bohaterom udaje się współpracować? Jaką zagadkę mają do rozwiązania? I jak wyglądały ostatnie lata życia sławnego malarza? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 26.09.2018

Godzina emisji: 11.43

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Luboń: "Maniac" - tak wciąga, że można oszaleć

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 13:44
- Po obejrzeniu tego serialu jestem w szoku, każdy odcinek robi ze mną co innego - mówi Anna Luboń, miłośniczka seriali i szefowa działu Kultura w magazynie "Elle". - Jest świetna obsada Emma Stone, Jonah Hill, Justin Theroux - w każdym odcinku grają oni inne role - dodaje. 
rozwiń zwiń