Premiery filmowe: "Mary Poppins”, "Spider-Man Uniwersum", "Aquaman"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 13:27
W ten weekend na ekrany kin wchodzi najnowszy film Hamiltona Luske i Roberta Stevensona pt. "Mary Poppins powraca". Historia zasadniczej, ale trochę zwariowanej opiekunki to film dla całej rodziny.
Audio
  • O filmach "Mary Poppins”, "Spider-Man Uniwersum", "Aquaman" opowiada Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Take Photo/Shutterstock.com

- Ten film to urocza ramota, na której świetnie bawić się będą 60-letni widzowie, pamiętający jeszcze oryginalną wersję tej opowieści - mówił w Czwórce krytyk filmowy Łukasz Muszyński. Jak podkreślał, ten film w Polsce i poza granicami może być odbierany różnie, bo np. w USA Poppins jest postacią kultową. - W tym filmie jednak warto docenić wszystko: piękne wykonanie, kostiumy i rolę głównej bohaterki, w którą wciela się absolutnie królewska Emily Blant - mówił gość Kasi Dydo. Jak w skali 1-10 pkt. Nnasz ekspert ocenił ten obraz? To w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

Bardzo dobrze pisze się za to o animowanym komputerowo fantastycznonaukowym filmie akcji "Spider-Man Uniwersum". Czy to animacja dla dzieci czy dla dorosłych? O tym także w nagraniu audycji. Tuż przed świętami do kin wchodzi także "Aquaman", film w reżyserii Jamesa Wana. - W komiksach Aquaman jest blondynem, harcerzem w śmiesznym kostiumie. Tu mamy Jasona Momoę, który pod względem urody jest jego absolutnym przeciwieństwem. Aktor uczynił z Aquamana jednocześnie gwiazdę roc'n'rolla i członka motocyklowego gangu - mówił Muszyński. - W tym filmie jest wszystko: rodzinny melodramat, przygoda, komedia romantyczna i elementy horroru. Całość okraszona świetną muzyką.

Dlaczego jeszcze warto wybrać sie na ten film do kina? Więcej w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 21.12.2018

Godzina emisji: 11.10

kd/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiery filmowe: "Creed II", "Miłość jest wszystkim", "Nocne istoty"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 19:00
Sezon świąteczny w kinach oficjalnie rozpoczął się, a zainaugurowała go premiera polskiej komedii "Miłość jest wszystkim". - To w pewnym sensie odpowiedź na "Listy do M." - mówi Łukasz Muszyński. - W założeniu fabuła miała być nieco bardziej pikantna, ale efekt jest po prostu świąteczny - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Roma", Kursk", "Zwierzęta"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 16:40
W ten weekend na ekrany kin wchodzi najnowszy film reżysera "Grawitacji" i "Ludzkich dzieci", wspólne dzieło Thomasa Vintenberga i Luca Bessona oraz schizofreniczna jazda bez trzymanki Grega Zglińskiego. 
rozwiń zwiń