"Projektant". Daj się wciągnąć w świat Christiana Diora

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 12:00
- Marius Gabriel pisze książki historyczne, o ludziach, którzy zrobią wszystko by realizować marzenia. "Projektant" to historia, której głównym bohaterem jest sam Christian Dior - mówi Kinga Michalska.
Audio
  • O książce "Projektant" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okł. książki Projektant
Okł. książki "Projektant"Foto: mat. pras.

Książki FREE 1200.jpg
Książki 2018 roku - podróże, biografie i silne kobiety

To historia z lat 40. ubiegłego stulecia, oparta na prawdziwych wydarzeniach, ubarwiona jednak fantazją autora. - Gabriel korzysta z bogatego życiorysu Diora, uzupełniając go jednak fikcyjnymi szczegółami - mówiła rozmówczyni Kasi Dydo. - Drugą bohaterką "Projektanta" jest młoda kobieta, która po wojnie przybywa do Paryża, chce być pisarką, dziennikarką, tymczasem ma poczucie, że marnuje swoje życie w nieudanym małżeństwie - opowiadała Michalska. - Gdy trafia do świata mody, przypadkowo poznaje Christiana Diora.

Jak  zakończy się ta historia i co wówczas w Paryżu robił Dior? Czego dowiadujemy się z tej książki o samym projektancie i tym, co robił i jaki był, zanim stał się legendą mody? Jak w książce pokazane są inne prawdziwe postacie, m.in. Coco Channel, czy Ernest Hemingway? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 8.01.2019

Godzina emisji: 11.40

kd/kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zbrodnia kontra historia Lincolna - polecamy książki na święta

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 18:49
"Morderstwo na święta", "Lincoln w Bardo", "Fantastyczna encyklopedia małych stworów" czy "Prawda i iluzja" - w Czwórce polecaliśmy książki, po które warto sięgnąć podczas nachodzących świąt. 
rozwiń zwiń