"Podniebny", "Naturalista", "Czerwony notes" - książki na Mikołajki

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 16:21
Młodzieżowy thriller z nastolatkami w rolach głównych, kryminalna historia z mrocznych lasów Montany czy retro romans i refleksje starszej pani - wraz z Kingą Michalską polecaliśmy książki, do których warto sięgnąć, i które warto sprezentować.
Audio
  • Książki na prezent na Mikołajki - rozmowa z Kingą Michalską (Stacja Kultura/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

sierota szpieg 1200.jpg
"Sierota, bestia, szpieg" - "Bękarty wojny" dla nastolatków

- "Podniebny" to nazwa hotelu, w którym praktyki zaczyna 17-letnia Funny. Dziewczyna zostaje wplątana w kryminalną intrygę, co jest pretekstem, by czytelnik poznał cały przekrój postaci: autora thrillerów, łyżwiarkę, gości sympatycznych, złośliwych i tajemniczych - mówi Kinga Michalska. - Funny ma do rozwiązania kryminalną zagadkę, a towarzyszą jej dwaj chłopcy: Ben, czyli syn właścicieli hotelu i tajemniczy Tristan, który ma nietypowe umiejętności i talenty - tłumaczy  rozmówczyni Kingi Michalskiej. - To trzymający w napięciu młodzieżowy thriller, z przepiękną okładką, świetnie opisaną warstwą obyczajową. Idealnie nadaje się na prezent świąteczny.

Jednak, jak podkreślała ekspertka w Czwórce, przed świętami pojawia się wyjątkowo dużo książek z akcentami okolicznościowymi. Dlatego warto zajrzeć też m.in. do "Naturalisty" Andrew Maieyne’a, "Czerwonego notesu" Sofii Lundberg, czy do "Narodzin królowej" Rebeki Ross. O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

ZOBACZ TAKŻE Więcej recenzji - Kinga Michalska poleca książki >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 4.12.2018

Godzina emisji: 11.40

kd/ac

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Apartament w Paryżu". Blaski i cienie życia artysty

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 12:58
- Ta powieść to historia typowa dla Guillaume'a Musso - mówi Kinga Michalska. - Jego powieści można określić thrillerami psychologicznymi, ale mają one jeszcze elementy powieści obyczajowej, krymiału, a zdarzają się i wątyki paranormalne - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzieci sekty". Manipulacja, tyrania - to wydarzyło się naprawdę

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 16:25
Powieść szwedzkiej pisarki Mariette Lindstein "Dzieci sekty” to trzecia część cyklu "Sekta ViaTerra". - Fakt, że to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, jest najbardziej przerażający - mówi Kinga Michalska w Czwórce.
rozwiń zwiń