"W świetle i w mroku". Opowiadania inspirowane malarstwem

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 15:50
"W świetle i w mroku" to ułożona przez Lawrence'a Blocka antologia, na którą złożyły się teksty takich sław współczesnej literatury, jak Stephen King, Joyce Carol Oates, Michael Connelly, Jeffrey Deaver czy Lee Child.
Audio
  • O zbiorze opowiadań "W świetle i w mroku" mówi Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: grafika mat.pras.

projektant ksiązka 1200.jpg
"Projektant". Daj się wciągnąć w świat Christiana Diora

To niezwykły zbiór 17 opowiadań inspirowanych malarstwem Edwarda Hoppera. - Według Lawrence'a Blocka jego obrazy mogą być inspiracją dla każdego, nie tylko dla Amerykanów - tłumaczy Kinga Michalska, która poleca tę książkę. - Ludzie na obrazach Hoppera są zawieszeni w czasie i przestrzeni, a kadry bardzo sugestywne.

Autorzy opowiadań próbują uchwycić szczególne cechy jego malarstwa Hoppera. Niektórzy bezpośrednio nawiązują do scen przedstawionych na płótnach, inni skupiają się na aurze, którą emanuje dany obraz, w jeszcze innych opowiadaniach pojawia się sam Hopper. Co znalazło się na kartach książki i do których obrazów nawiązują pisarze najchętniej? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 15.01.2019

Godzina emisji: 11.37

kd/kul

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Podniebny", "Naturalista", "Czerwony notes" - książki na Mikołajki

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 16:21
Młodzieżowy thriller z nastolatkami w rolach głównych, kryminalna historia z mrocznych lasów Montany czy retro romans i refleksje starszej pani - wraz z Kingą Michalską polecaliśmy książki, do których warto sięgnąć, i które warto sprezentować.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zbrodnia kontra historia Lincolna - polecamy książki na święta

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 18:49
"Morderstwo na święta", "Lincoln w Bardo", "Fantastyczna encyklopedia małych stworów" czy "Prawda i iluzja" - w Czwórce polecaliśmy książki, po które warto sięgnąć podczas nachodzących świąt. 
rozwiń zwiń