"Hamlet" w Dramatycznym. O balansowaniu na linie namiętności

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 15:50
"Hamlet" Szekspira zainauguruje obchody 70-lecia istnienia Teatru Dramatycznego w Warszawie. - To historia, która od czterech stuleci fascynuje ludzi i wciąga. Chcemy pokazać na czym polega jej uniwersalizm - mówi reżyser Tadeusz Bradecki.
Audio
  • Teatr Dramatyczny m.st. Warszawa szykuje się do obchodów 70-lecia istnienia. Czym zaskoczy w interpretacji "Hamleta" (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: MatiasDelCarmine/Shutterstock.com

Kołowrót przemocy, zemsty i zniszczenia napędza mechanizm "Hamleta". To jest bardzo pesymistyczna sztuka Tadeusz Bradecki

To będzie czwarta realizacja tej sztuki na deskach stołecznej sceny. W 1962 roku "Hamleta" wyreżyserował Gustaw Holoubek, zagrał też tytułową rolę. W 1979 roku Holoubek ponownie sięgnął po ten dramat, a w roli głównej obsadził Piotra Fronczewskiego. Trzecią inscenizację w 1992 roku, z Mariuszem Bonaszewskim jako Hamletem, wyreżyserował Andrzej Domalik. Bradecki powierzył tę rolę Krzysztofowi Szczepaniakowi. - Granie Hamleta jest balansowaniem na linie, bo w trakcie tylko jednego monologu trzeba przedstawić wiele skrajnych emocji - mówi aktor i wyjaśnia, w jaki sposób wymyślił dla siebie tę postać.

W audycji także Anna Moskal opowiada o swojej Gertrudzie i o tym, tym dlaczego "Hamlet" jest opowieścią o miłosnym trójkącie.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 17.01.2019

Godzina emisji: 10.44

kul/ac

Czytaj także

Nowe życie Teatru Collegium Nobilium w świecie gadżetów

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 14:58
Teatr Akademii Teatralnej wyposażony został w mnóstwo technologicznych gadżetów: 140 reflektorów, projektory multimedialne, mediaserver i sprzęt elektroakustyczny. Po co studentom to wszystko?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Polskich Teatrów Telewizji w Nowym Jorku. "Te spektakle przyciągały ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 13:00
Od 14 października do 15 listopada w Nowym Jorku odbył się Festiwal Polskich Teatrów Telewizji. O wydarzeniu opowiedziała goszcząca na festiwalu aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna Paulina Holtz.
rozwiń zwiń