Premiery filmowe: "Dom, który zbudował Jack", "Chłopiec z burzy", "Glass"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 14:50
Shawn Seet ekranizuje prozę popularnego australijskiego pisarza dla dzieci, M.Night Shyamalan kończy trylogię o superbohaterach, a Lars von Trier znów bulwersuje. 
Audio
  • Krytyk Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Matt Dillon w filmie Dom, który zbudował Jack
Matt Dillon w filmie "Dom, który zbudował Jack"Foto: Zentropa/Christian Geisnaes/Gutek Film

Twórca "Melancholii" i "Antychrysta" w najnowszym filmie pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. - W "Domu, który zbudował Jack" odbijają echa wydarzeń sprzed siedmiu lat, kiedy to von Trier został "wydalony" z Cannes - opowiada Łukasz Muszyński. - Nie trudno zrozumieć, że grający główną rolę Matt Dillon jest alter ego samego reżysera, który co prawda nie zabija ludzi, ale też jest artystą i chce stworzyć wiekopomne dzieło - dodaje.

W weekend na ekranach kin także "Chłopiec z burzy". - To w pewnym senie opowieść inicjacyjna, historia o wchodzeniu w dorosłość. Dobrze nakręcony film familijny - przekonuje krytyk filmowy.

Zobacz zwiastun

Gość Czwórki ocenia także najnowszy film twórcy "Szóstego zmysłu". Jak na tle innych filmów o superbohaterach wypada "Glass"?

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 18.01.2019

Godzina emisji: 11.16

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiery filmowe: "Mary Poppins”, "Spider-Man Uniwersum", "Aquaman"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 13:27
W ten weekend na ekrany kin wchodzi najnowszy film Hamiltona Luske i Roberta Stevensona pt. "Mary Poppins powraca". Historia zasadniczej, ale trochę zwariowanej opiekunki to film dla całej rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Vice", "Ralph Demolka w internecie", "Powrót Bena"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 13:40
Na dobry początek ferii w kinach czekają na nas m.in. Christian Bale jako Dick Cheney oraz Julia Roberts, która zrobi wszystko, by uratować swoje dziecko.  
rozwiń zwiń