Bułhakow online. Spektakl "Psie serce" zobaczysz na platformie TheMuBa

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 13:15
- Do dość skostniałych struktur wchodzimy z bardzo nowoczesnym projektem. To nowatorstwo czasami jest traktowane dość podejrzliwie, bo chcemy podglądać. I to jest prawda, zaglądamy za kurtyny, ale nie zdradzamy wszystkiego - mówił o projekcie TheMuBa Borys Szyc. 
Audio
  • "Psie serce" - premiera spektaklu na platformie TheMuBa (Stacja kultura/Czwórka)
Michał Piwowarek w rozmowie z Borysem Szycem na temat TheMuBa - teatralnej platformy streamingowej
Michał Piwowarek w rozmowie z Borysem Szycem na temat TheMuBa - teatralnej platformy streamingowejFoto: Marta Szadowiak

Premiera spektaklu "Psie serce" - noweli Michała Bułhakowa w reżyserii Macieja Englerta - miała miejsce 14 lutego. Borys Szyc wciela się w nim w jedną z głównych ról.

- Przenosimy się do Moskwy 1925 roku, w trakcie  wielkiej zamieci. Zobaczymy teatr w jego klasycznym wydaniu - bez telebimów i efektów specjalnych. Śnieg spada naprawdę, aktorzy wcielają się w zwierzęta, które nabierają ludzkich cech, przeobrażają się na scenie - opowiadał. 

Spektakl będzie transmitowany na żywo z Teatru Współczesnego w Warszawie. Jak na kamery zareagowali aktorzy biorący udział w spektaklu?

Jaką ofertę znajdziemy na platformie TheMuBa? Które polskie teatry biorą udział w projekcie? Więcej na ten temat w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Michał Piwowarek

Gość: Borys Szyc (aktor, założyciel teatralnej platformy streamingowej TheMuBa)

Data emisji: 14.02.2019

Godzina emisji: 10.33

ac/kh

Czytaj także

Borys Szyc o #TheMuBa. Ze sceny do widowni, którą jest cały świat

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 13:53
- Wszystko zaczęło się trzy lata temu, kiedy w Polsce raczkował jeszcze Netflix, Teatr Telewizji był na rozdrożu, brakowało też teatru na żywo, który kiedyś miał mocną pozycję, a później niemal zupełnie zniknął - opowiadał aktor i pomysłodawca projektu #TheMuBa Borys Szyc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wdech, wydech". W sali gimnastycznej o samotności nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 15:30
- Wiedzieliśmy, że musimy zrobić spektakl, dla młodego widza, który może być zagrany wszędzie - opowiada aktorka i reżyserka Maria Seweryn. - Za pomocą ograniczonych środków wyrazu próbujemy opowiedzieć o poczuciu osamotnienia i o zwątpieniu we własną wartość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hamlet" w Dramatycznym. O balansowaniu na linie namiętności

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 15:50
"Hamlet" Szekspira zainauguruje obchody 70-lecia istnienia Teatru Dramatycznego w Warszawie. - To historia, która od czterech stuleci fascynuje ludzi i wciąga. Chcemy pokazać na czym polega jej uniwersalizm - mówi reżyser Tadeusz Bradecki.
rozwiń zwiń