Gdy seriale splatają się ze światem filmów

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 12:46
Już w tym tygodniu będziemy mogli się cieszyć drugim sezonem serialu "Suburra", wiemy też, że wkrótce powstanie film nawiązujący do kultowego już "Breaking Bad". 
Audio
  • Łukasz Muszyński poleca seriale (Stacja Kultura/Czwórka)
Mural promujący serial Breaking Bad w Montrealu
Mural promujący serial "Breaking Bad" w MontrealuFoto: meunierd / Shutterstock.com

"Suburra" opowiada o przestępczości, która bardzo silnie spleciona jest z polityką i kościołem. To pierwszy włoski serial zrealizowany dla Netflixa. - Jest on prequelem filmu o tym samym tytule - mówi Łukasz Muszyński. - Akcja rozgrywa się w Rzymie, na styku przestępczości zorganizowanej, polityki i kościoła. Mamy trójkę głównych bohaterów, którzy spotykają się na orgii. Podczas tej orgii nieomal umiera pewien ksiądz. Bohaterowie postanawiają go szantażować, i tak w pewien sposób rodzi się ich sojusz - wprowadza w świat tej mrocznej opowieści. 

Łukasz Muszyński na Czwórkowej antenie odpiera zarzuty pod adresem produkcji. Podkreśla, że na jego korzyść świadczy realizacja drugiego sezonu. 

"Breaking bad" to zdaniem Czwórkowego gościa jeden z najlepszych seriali w historii telewizji, emitowany w latach 2008-2013. Dziś już wiemy, że powstanie film, który koreluje z serialem. - Jaki będzie ten obraz - dziś nikt nie chce puścić pary z ust - mówi rozmówca Kasi Dydo i zdradza te szczegóły do których udało mu się dotrzeć. 

Warto wiedzieć, że wraca też "Czarna lista", to już szósty sezon tego serialu. - Mieszanka niewybitna, ale ogląda się przyjemnie - podsumowuje Łukasz Muszyński. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 19.02.2019

Godzina emisji: 10.15

pj/ac

Czytaj także

Premiery filmowe: "Dom, który zbudował Jack", "Chłopiec z burzy", "Glass"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 14:50
Shawn Seet ekranizuje prozę popularnego australijskiego pisarza dla dzieci, M.Night Shyamalan kończy trylogię o superbohaterach, a Lars von Trier znów bulwersuje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Planeta Singli 3", "Faworyta", "Green Book"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 18:40
- W trzeciej części "Planety Singli" główni bohaterowie szykują się do ślubu. Zmienia się konwencja filmu z komedii romantycznej na obyczajową i mnie osobiście przypomina to francuskie opowieści Dany'ego Boona - mówi Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń