"Neverworld wake". Nieświat między przyjaźnią a zbrodnią

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 16:01
"Neverworld wake" to powieść z gatunku young adult, młodzieżowy thriller amerykańskiej autorki Marishy Pessl. - Ale jest tu groźnie. Autorka lubi tworzyć skomplikowane światy, a to historia z pogranicza fizyki, science fiction i filmowej fantastyki - mówi Kinga Michalska.
Audio
  • O książce "Neverworld wake" Marishy Pessl opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. pras.

niechciany gość książka 1200.jpg
Polecamy książki. Shari Lapena i jej "Niechciany gość"

W tej książce czas się zatrzymał, zapętlił się w wiecznym powtórzeniu, które zdoła przetrwać tylko jedno z pięciorga młodych ludzi, którzy spotykają się, by wyjaśnić tajemnicę śmierci swego przyjaciela. - Beatrice i jej przyjaciele mają wypadek, a chwilę później spotykają tajemniczego mężczyznę, który informuje ich, że wpadli w pętlę czasu. Będą w niej trwać, dopóki nie podejmą decyzji o tym, które z nich przeżyje - mówi Kinga Michalska.

ZOBACZ WIĘCEJ "Teatr złoczyńców" - kryminał z Shekspirem w tle >>>

Marisha Pessl znana jest na polskim rynku m.in. z powieści "Nocny film". Dlaczego książka nie ma polskiego tytułu i czym jest "Nieświat"? Co łaczy amerykańską pisarkę z larsem von Trierem? o tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 19.02.2019

Godzina emisji: 11.40

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W świetle i w mroku". Opowiadania inspirowane malarstwem

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 15:50
"W świetle i w mroku" to ułożona przez Lawrence'a Blocka antologia, na którą złożyły się teksty takich sław współczesnej literatury, jak Stephen King, Joyce Carol Oates, Michael Connelly, Jeffrey Deaver czy Lee Child.
rozwiń zwiń