X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatroteka Fest. Najciekawsze debiuty teatralne na ekranie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 14:33
1 marca po raz trzeci wystartuje w Warszawie festiwal Teatroteka Fest - przegląd najciekawszych polskich tekstów dramatycznych, spektakli sfilmowanych i przeniesionych na kinowy ekran.
Audio
  • Teatroteka Fest. Najciekawsze debiuty teatralne na ekranie (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Teatroteka to projekt, który narodził się w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. U jego podstaw leżała intencja, żeby dać możliwość pracy z kamerą i debiutu przy dużym dziele audiowizualnym młodym reżyserom i dramaturgom - mówiła Olga Sobkowicz producentka festiwalu.

- Wszystkie 45 Teatrotek, które powstały przez lata trwania projektu, to teksty premierowe i debiuty gatunkowe. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że tworzymy nowoczesny teatr audiowizualny - opowiadała. 

Teatroteka to nie tylko przegląd młodych talentów, ale także konkurs. 11 tegorocznych zgłoszeń ocenią dziennikarze, twórcy teatralni i filmowi, m.in. operator Michał Sobociński, scenografka Barbara Hanicka, krytyk filmowy Tomasz Raczek i aktor Borys Szyc oraz publiczność festiwalu. 

Czym różni się Teatroteka od teatru telewizji? Dlaczego produkcje Teatroteki lepiej ogląda się na dużym, niż na małym ekranie? Skąd popularność teatru i opery w multiplexach? Jakie spektakle będziemy mogli zobaczyć w ramach tegorocznej odsłony festiwalu? Więcej na ten temat w rozmowie z producentką festiwalu Olgą Sobkowicz.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Olga Sobkowicz (producentka festiwalu).

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 11.16

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Polskich Teatrów Telewizji w Nowym Jorku. "Te spektakle przyciągały ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 13:00
Od 14 października do 15 listopada w Nowym Jorku odbył się Festiwal Polskich Teatrów Telewizji. O wydarzeniu opowiedziała goszcząca na festiwalu aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna Paulina Holtz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wdech, wydech". W sali gimnastycznej o samotności nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 15:30
- Wiedzieliśmy, że musimy zrobić spektakl, dla młodego widza, który może być zagrany wszędzie - opowiada aktorka i reżyserka Maria Seweryn. - Za pomocą ograniczonych środków wyrazu próbujemy opowiedzieć o poczuciu osamotnienia i o zwątpieniu we własną wartość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bułhakow online. Spektakl "Psie serce" zobaczysz na platformie TheMuBa

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 13:15
- Do dość skostniałych struktur wchodzimy z bardzo nowoczesnym projektem. To nowatorstwo czasami jest traktowane dość podejrzliwie, bo chcemy podglądać. I to jest prawda, zaglądamy za kurtyny, ale nie zdradzamy wszystkiego - mówił o projekcie TheMuBa Borys Szyc. 
rozwiń zwiń