Teatroteka Fest. Najciekawsze debiuty teatralne na ekranie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 14:33
1 marca po raz trzeci wystartuje w Warszawie festiwal Teatroteka Fest - przegląd najciekawszych polskich tekstów dramatycznych, spektakli sfilmowanych i przeniesionych na kinowy ekran.
Audio
  • Teatroteka Fest. Najciekawsze debiuty teatralne na ekranie (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Teatroteka to projekt, który narodził się w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. U jego podstaw leżała intencja, żeby dać możliwość pracy z kamerą i debiutu przy dużym dziele audiowizualnym młodym reżyserom i dramaturgom - mówiła Olga Sobkowicz producentka festiwalu.

- Wszystkie 45 Teatrotek, które powstały przez lata trwania projektu, to teksty premierowe i debiuty gatunkowe. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że tworzymy nowoczesny teatr audiowizualny - opowiadała. 

Teatroteka to nie tylko przegląd młodych talentów, ale także konkurs. 11 tegorocznych zgłoszeń ocenią dziennikarze, twórcy teatralni i filmowi, m.in. operator Michał Sobociński, scenografka Barbara Hanicka, krytyk filmowy Tomasz Raczek i aktor Borys Szyc oraz publiczność festiwalu. 

Czym różni się Teatroteka od teatru telewizji? Dlaczego produkcje Teatroteki lepiej ogląda się na dużym, niż na małym ekranie? Skąd popularność teatru i opery w multiplexach? Jakie spektakle będziemy mogli zobaczyć w ramach tegorocznej odsłony festiwalu? Więcej na ten temat w rozmowie z producentką festiwalu Olgą Sobkowicz.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Olga Sobkowicz (producentka festiwalu).

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 11.16

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Polskich Teatrów Telewizji w Nowym Jorku. "Te spektakle przyciągały ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 13:00
Od 14 października do 15 listopada w Nowym Jorku odbył się Festiwal Polskich Teatrów Telewizji. O wydarzeniu opowiedziała goszcząca na festiwalu aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna Paulina Holtz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wdech, wydech". W sali gimnastycznej o samotności nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 15:30
- Wiedzieliśmy, że musimy zrobić spektakl, dla młodego widza, który może być zagrany wszędzie - opowiada aktorka i reżyserka Maria Seweryn. - Za pomocą ograniczonych środków wyrazu próbujemy opowiedzieć o poczuciu osamotnienia i o zwątpieniu we własną wartość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bułhakow online. Spektakl "Psie serce" zobaczysz na platformie TheMuBa

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 13:15
- Do dość skostniałych struktur wchodzimy z bardzo nowoczesnym projektem. To nowatorstwo czasami jest traktowane dość podejrzliwie, bo chcemy podglądać. I to jest prawda, zaglądamy za kurtyny, ale nie zdradzamy wszystkiego - mówił o projekcie TheMuBa Borys Szyc. 
rozwiń zwiń