Cover awArts 2019. Kolor, kolaż, muzyka

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 15:30
- W tym roku na Cover awArts 2018 wygrywa kolor. I coraz rzadziej na okładkach pojawiają się zdjęcia. Zamiast nich są kolaże - opowiada Adrian Chorębała, kurator wystawy prezentującej najlepsze okładki płytowe 2018 roku.
Audio
  • Jak wyglądają "Najlepsze okładki płytowe 2018 roku?"? (Stacja Kultura/Czwórka)
Plakat promujący tegoroczną odsłonę wystawy prezentującej najlepsze okładki płyt 2018 roku
Plakat promujący tegoroczną odsłonę wystawy prezentującej najlepsze okładki płyt 2018 rokuFoto: mat. promocyjne/Decybele Dizajnu
Czytaj także
shutterstock christian dior 1200 (2).jpg
W Londynie otwarto wystawę kostiumów Christiana Diora

Od pierwszej odslony konkursu organizatorzy próbują odpowiedzieć na pytanie czym jest projektowanie graficzne dla muzyki. - Wydaje mi się, że chodzi tu o nieprzestrzeganie norm, o zaskoczenie widza - opowiada gość Czwórki.

W tym roku do konkursu zgłoszono 242 okładki. - Wybraliśmy 60 projektów i po raz pierwszy od 3 lat nie wygrał Taco Hemingway - śmieje się kurator wystawy. - Trochę zmieniliśmy reguły gry i poszliśmy w stronę Eurowizji dzieląc głosy między publiczność i jurorów, wśród których znaleźli się m.in. Norman Leto i Wilhelm Sasnal - wyjaśnia.


Czytaj także
wes anderson 1200.jpg
Wes Anderson w Wiedniu, Tamara Łempicka w Madrycie. Zaglądamy do galerii na świecie

Za "Najlepszą okładkę 2018 roku" wybrano pracę Jacka Kołodziejskiego i Bartka Walczuka - projekt płyty "Małomiasteczkowy" Dawida Podsiadły. Na czym polega wyjątkowość tej propozycji i dlaczego budzi ona tak duże kontrowersje? Czy okładka może "sprzedać" płytę? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Teraz pokonkursową wystawę Cover awArts 2018 oglądać można w Warszawie, potem trafi ona m.in. do Krakowa, Zakopanego i do Gdańska.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Adrian Chorębała (kurator wystawy, galeria Rondo Sztuki, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach)

Data emisji: 4.03.2019

Godzina emisji: 11.14

kul

Czytaj także

Wes Anderson w Wiedniu, Tamara Łempicka w Madrycie. Zaglądamy do galerii na świecie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 10:54
- Kunsthistorisches Museum to encyklopedyczne muzeum poświęcone dawnym mistrzom. Nie kolekcjonujemy sztuki nowoczesnej i współczesnej, ale chcemy docierać do sceny takiej sztuki - mówiła Sabine Haag dyrektor Kunsthistorisches Museum w Wiedniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galeria jak plac zabaw i wystawa na cześć ery minispódniczki

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 18:41
"Swinging London: A Lifestyle Revolution" to wystawa, która pzedstawia kolecję stojów, projektów i dodatatków, które w latach 50. ubiegłego wieku można było oglądać na brytyjskich ulicach.
rozwiń zwiń